PROTEST IZB w BRUKSELI

Krajowa Rada Izb Rolniczych 26 sierpnia br. organizuje jednodniowy wyjazd polskich rolników i producentów do Brukseli w celu przeprowadzenia demonstracji wraz z bezpłatną dystrybucją polskich owoców i warzyw- jabłek i papryki. Demonstracje będą miały miejsce w godz. 11.00-14.00 pod Parlamentem Europejskim, Radą Europejską oraz Komisją Europejską.logokrir
Polscy rolnicy – producenci owoców i warzyw  nie są bowiem  zadowoleni  zaproponowanej przez Komisję Europejską wysokość rekompensaty za straty poniesione wskutek nałożenia przez Rosję embarga na żywność oraz na sposób podziału środków. Uruchomione środki ( 125 mln euro) są ich zdaniem  zbyt małe. Nie ma też zgody na obniżenie stawek o połowę dla rolników niezrzeszonych. W proteście wezmą udział również przedstawiciele Lubuskiej Izby Rolniczej – Stanisław Madej, Grzegorz Grabarek, Marek Grabia oraz Czesław Hładki.

Red.

 

Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

logokrir
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: brukseli; protest; ; uruchomione; środków.; środki; obniżenie; podziału; sposób; wskutek; st;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »