POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNE W SPRAWIE WERYFIKACJI POWIERZCHNI PEG

W dniu 29 września 2020 r. Zarządu KRIR wystąpił do MRiRW o zmianę procedur ARiMR odnoszących się do weryfikacji powierzchni PEG.  Zarząd KRIR zwrócił uwagę, że skutkiem wznawiania postępowań administracyjnych z urzędu w sprawie przyznania płatności bezpośrednich za 2019r., w sytuacjach weryfikacji niewielkich powierzchni, jest nie tyle zwrot przez rolnika nienależnie pobranych kwot, co jedynie kosztowna korespondencja, stres rolnika wynikający z nałożenia sankcji, po czym ich umorzenie. Ponadto wspomniane procedury Agencji powodują konieczność poprawiania wniosków w innych działaniach, takich jak materiał siewny, młody rolnik, restrukturyzacja gospodarstw. W opinii KRIR takie postępowanie naraża rolników na niepotrzebny stres, a budżet Państwa na dodatkowe wydatki.

Ministerstwo Rolnictwa odniosło się do tej kwestii przesyłając odpowiedź, w której obszernie uzasadniono, że podejmowane przez ARiMR działania prowadzone są w oparciu o przepisy obowiązującego prawa.

Odpowiedź Ministerstwa >> otwórz

Źródło: MIR, KRIR


Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: weryfikacji; sprawie; powierzchni; postĘpowania; administracyjne; rolnika; naraża; dodatkowe; państwa; budżet; stres; ; niepotrzebny; rolników; gospodarstw.; postępowanie; opinii; rolnictwa;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »