PODSUMOWANIE I PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

W dniu 27 grudnia w siedzibie Lubuskiej Izby Rolniczej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie świąteczne delegatów LIR podsumowujące działalność samorządu rolniczego w mijającym 2013 roku. Na spotkanie zaproszono funkcyjnych przedstawicieli Rad Powiatowych LIR- przewodniczących, wiceprzewodniczących, delegatów do WZ oraz sekretarzy. W świątecznej atmosferze podsumowano mijający rok pod kątem funkcjonowania Izby, stanu rolnictwa w województwie oraz wyznaczono plany działań na przyszły rok.

Prezes Władysław Piasecki szeroko nakreślił merytoryczną działalność Izby w mijającym roku, dobrze ocenił jej funkcjonowanie oraz zaproponował kilka przedsięwzięć którymi powinien zająć się samorząd rolniczy w przyszłym 2014 roku, który będzie trudnym społecznie rokiem, gdzie będzie to czas wyborów samorządowych oraz oczekiwań na wdrażanie nowego PROW. Obecne zapisy zaplanowane w PROW na długi okres 2014-20 dla naszego województwa nie wydają się rozwiązaniami korzystnymi, zarówno w rolnictwie konwencjonalnym, jak i ekologicznym. W związku z tym powołano dwa zespoły robocze ds. PROW i wypracowania programu rozwoju rolnictwa, które wypracują wraz z Zarządem LIR merytoryczne dokumenty do realizacji w nowym roku. W dyskusji podejmowano również zagadnienia problemowe związane m.in. ze szkodami łowieckimi, koniecznością wyłączenia bobra z czasowej ochrony, którego stan zagraża gospodarce rolnej oraz niedostatecznej i zaniechanej melioracji w terenie.

Spotkanie zakończono życzeniami wszelkiej pomyślności i dalszej współpracy na przyszły rok.

Red.

 

GALERIA: Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

DSC 1706 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; będzie; delegatów; działalność; spotkanie; podsumowanie; przyszŁoŚĆ; ; rozwoju; wypracowania; rolnictwa; ; programu; które;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »