Oświadczenie ARiMR w związku z publikacjami portalu Onet.pl pt. "Urzędniczka z PiS: (...)" z 6 marca oraz "Kolejna taśma ważnej urzędniczki z PiS: (...)" z 11 marca 2019 r.

csm slider logo niebieskie2a slider a1573706b9

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyjaśnia wszelkie ewentualne nieprawidłowości, które mogły towarzyszyć wydatkowaniu środków europejskich w sektorze rybactwa i przetwórstwa rybnego. Agencja współpracuje w tym zakresie z organami ścigania.

Nieprawidłowości, które mogły zaistnieć w trakcie oceniania, realizowania i rozliczania projektów z zakresu przetwórstwa rybnego były, są i będą poddawane wnikliwym procedurom wyjaśniającym.

W przypadku powzięcia informacji lub zaistnienia podejrzenia o możliwości popełnienia przestępstwa są o tym powiadamiane stosowne organy. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w okresie od maja 2016 roku do lutego 2019 roku złożyła 9 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do organów ścigania. W Departamencie Wsparcia Rybactwa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadzono m.in. audyt, którego bezpośrednim skutkiem było skierowanie zaleceń do Departamentu Wsparcia Rybactwa, a następnie wdrożenie szeregu zmian procedur wewnętrznych.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udziela wszelkich informacji i wyjaśnień potrzebnych właściwym organom do prowadzenia stosownych postępowań w zakresie wydatkowania środków europejskich w sektorze rybactwa i przetwórstwa rybnego, a także deklaruje wolę dalszej współpracy w celu wyjaśnienia wszelkich podobnych spraw.

Agencja w przypadku nienależnie lub niezgodnie z prawem pobranych środków europejskich lub krajowych wszczyna procedurę mającą na celu odzyskania tych środków.

 

 Źródło
 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm slider logo niebieskie2a slider a1573706b9
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: restrukturyzacji; modernizacji; (...)"; rolnictwa; przetwórstwa; rybactwa; europejskich; środków; oświadczenie; wszelkich; przestępstwa; agencja; popełnienia; sektorze; mogły; kt&oa;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »