Opolskie Dni Otwartych Drzwi

Opolskie Dni Otwartych Drzwi W Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie 23 i 24 czerwca odbywały się „Dni Otwartych Drzwi”.

Udział w imprezie wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, burmistrzowie i wójtowie gmin województwa opolskiego oraz przedstawiciele organizacji działających na rzecz rolnictwa. W uroczystościach uczestniczył podsekretarz stanu Andrzej Butra. Wiceminister przybliżył zebranym propozycje dotyczące zmian WPR po 2013 r. i omówił kwestię rozwoju eksportu polskiej żywności na unijne i światowe rynki.

Podczas Dni Otwartych Drzwi został rozstrzygnięty wojewódzki etap konkursu AGROLIOGA 2012. Zwycięzcom gratulował wiceminister Butra, który powiedział, że dzięki takim właśnie rolnikom jak dzisiejsi laureaci możemy się pochwalić nowoczesnymi gospodarstwami rolnymi.

Oni śmiało sięgają po unijne środki i wykorzystują je na rozwój swoich gospodarstw. Pokazują, że w rolnictwie możliwe jest osiąganie dobrych wyników – podkreślał Andrzej Butra.

Konkurs AgroLiga w województwie opolskim organizowany jest już od 19 lat.

Podczas otwartych dni do Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie przyjechali również zagraniczni goście: studenci wydziałów rolnictwa z USA, a także mieszkańcy miast partnerskich z Niemiec i z Ukrainy.

Jak co roku swoje stoisko informacyjne zorganizował Opolski Oddział Regionalny ARiMR. Odwiedzający je rolnicy pytali o możliwość skorzystania ze środków PROW 2007 – 2013.

Dniom Otwartych Drzwi towarzyszyły liczne imprezy towarzyszące jak np. odczyty i występy muzyczne.

Galeria zdjęć:


 Źródło
 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Opolskie Dni Otwartych Drzwi width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »