Opinia do zmian w "Modernizacji gospodarstw rolnych”

<a href='/Maszyny-Rolnicze.html' title='poczytaj więcej o maszynach rolniczych' class='linkhrefpg'>maszyny rolnicze</a>W związku z konsultacjami projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przedstawił opinię samorządu rolniczego, wskazując, że projektowana w przepisach rezygnacja z badania warunku dotyczącego udokumentowania przychodu ze sprzedaży produktów rolnych, w przypadku rolnika, będącego osobą fizyczną, który prowadzi działalność rolniczą w okresie krótszym niż 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy  wydaje się korzystna dla podmiotu ubiegającego się o wsparcie.

Ponadto wskazano, że zaproponowane w projekcie rozszerzenie katalogu kosztów kwalifikowanych w obszarach a-c, o koszty związane z realizowaną operacją w ramach danego obszaru wsparcia m.in. koszty zakupu nowych maszyn wydają się pozytywne dla beneficjenta.

Oceniono, że obniżenie z 4 do 3 minimalnej liczby punktów, jaką wnioskodawca musi uzyskać, aby otrzymać pomoc w obszarach a-c może przyczynić się do wzrostu zainteresowania tym programem pomocowym.

Zdaniem samorządu rolniczego zaproponowane zmiany w projekcie rozporządzenia wydają się korzystne dla przyszłych beneficjentów.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

maszyny rolnicze
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: gospodarstw; opinia; rolnych”; "modernizacji; zaproponowane; projekcie; obszarach; koszty; samorządu; programem; ramach; wydają; rolnych”; rozporządzenia; rozwoju; korzystne; &nb;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »