Od 2017 roku wycinka drzew na prywatnej posesji będzie możliwa bez zezwolenia

drzewo

20 grudnia 2016 r. Senat RP przyjął ustawę o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach z dnia 16 grudnia 2016 r. bez poprawek. Ustawa powinna wejść w życie od 1 stycznia 2017 r. ale wymaga jeszcze podpisu Prezydenta RP.

Ustawa umożliwi wycinkę drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz drzew lub krzewów usuwanych w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego bez występowania o zgodę do wójta, burmistrza czy prezydenta miasta.

Ustawa zwiększa też kompetencje samorządów w zakresie wycinki drzew i krzewów oraz ustalania wysokości opłaty za te czynności.

Projekt ustawy do pobrania >>>

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

drzewo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ustawy; grudnia; krzewów; prezydenta; zezwolenia; wycinka; będzie; posesji; możliwa; burmistrza; samorządów; wójta; ; zwiększa; występ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »