Z inicjatywy Stowarzyszenia Wychowanków SGGW pod tablicami upamiętniającymi 453 członków społeczności akademickiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, którzy oddali życie w latach 1939-1945, odbył się Apel Poległych. Władze uczelni, przedstawiciele poszczególnych wydziałów, pracownicy, studenci oraz władze i członkowie Stowarzyszenia Wychowanków SGGW złożyli pamiątkowe wieńce i zapalili świece. Oprawę artystyczną uroczystościach zapewnili członkowie Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW.
Po Apelu Poległych uczestnicy uroczystości złożyli także kwiaty przed tablicą w centralnej części kampusu uczelni, upamiętniającą wszystkich poległych w wojnach w latach 1918-1945. Społeczność akademicka SGGW dba w ten sposób o zachowanie w pamięci wszystkich studentów i pracowników uczelni, którzy oddali życie za wolność przyszłych pokoleń.
Kolejną uroczystością związaną ze Świętem Niepodległości był bardzo ciekawy wykład w Muzeum SGGW wygłoszony przez Panią Alinę Ludkiewicz, wnuczkę Profesora Zdzisława Ludkiewicza, Rektora SGGW w latach 1925-1926. Alina Ludkiewicz opowiadała o swoim dziadku, jego życiu i działalności, budowaniu niepoległego kraju na podstawie zachowanych w domowym archwum dokumentów i zdjęć. Tytuł wykładu brzmiał: Profesor Zdzisław Ludkiewicz (1883-1942) „Na intencję odrodzenia Polski” – działalność patriotyczna i społeczna.
Po wykładzie uczestnicy spotkania wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne z towarzyszeniem Ludowego Zespołu Artystycznego SGGW „PROMNI”.
Źródło
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
http://www.sggw.pl