OCHRONA PRODUKCJI ROLNICZEJ W RAMACH GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ

W dniu 9 stycznia 2020 r. Zarząd KRIR, realizując wniosek zgłoszony podczas II posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji, które odbyło się 2 grudnia 2019 r., zwrócił się do Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Pani Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak z wnioskiem o zmianę przepisów w zakresie gospodarki przestrzennej i wprowadzenie przepisów umożliwiających gminom wprowadzenie zapisów w planach zagospodarowania przestrzennego, chroniących prawa nabyte rolników gospodarujących od wielu lat na danym terenie.

Obecnie osoby kupujące działki na wsi, lub inni nowi mieszkańcy terenów wiejskich, skutecznie blokują nie tylko zamierzenia inwestycyjne w gospodarstwach rolnych, ale też zwykłą produkcję rolną na polach. Powszechne są działania zniechęcające i nękające rolników. Podkreśla się, że w starych krajach UE zasady pierwszeństwa i praw nabytych są usankcjonowane zwyczajowo i prawnie.

Źródło: KRIR

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: gospodarki; przestrzennej; ochrona; wprowadzenie; rolniczej; ramach; produkcji; przepisów; rolnych; ; gospodarstwach; inwestycyjne; zamierzenia; blokują; terenów; skutecznie; wiejskich; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »