O suszy z wojewodami

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki wraz z dyrektorem rządowego centrum bezpieczeństwa Januszem Skulichem odbyli wideokonferencję z wojewodami.

Fot. Wideokonferencja ministra Sawickiego i dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z wojewodami

Fot. Wideokonferencja ministra Sawickiego i dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z wojewodami

Rozmowa dotyczyła skutków suszy w Polsce.

- Z meldunków przekazanych przez wojewodów wynika, że problem suszy dotyka około 1/3 gmin w Polsce – poinformował minister Marek Sawicki podczas briefingu po zakończeniu wideokonferencji.

- Sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach – powiedział minister.

- Do połowy sierpnia powinniśmy uzyskać chociaż cząstkowe dane z prac komisji szacujących straty w gospodarstwach – dodał szef resortu rolnictwa.

Minister podkreślił również, że będzie rozważana pomoc socjalna, ale jak podkreślił nie ma możliwości, aby zrekompensować rolnikom obniżkę wartości zbiorów, jaką rolnicy uzyskają wskutek suszy.

- Zmieniliśmy zasady dopłat do rolniczych ubezpieczeń upraw i zwierząt, ale musimy zastanowić się, czy nie warto powrócić do ubezpieczeń pakietowych od zdarzeń klimatycznych – powiedział minister Sawicki dodając, że opowiada się za takim rozwiązaniem, ale ostateczna decyzja będzie należała do parlamentu.

- Zagrożenia suszą nie są jedynym problemem, wysokie temperatury mogą skutkować intensywnymi burzami, opadami i gradobiciem – zwrócił uwagę dyrektor RCB Janusz Skulich.

      

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

 

125ml milk

O suszy z wojewodami 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; minister; podkreślił; wojewodami; powiedział; ubezpieczeń; bezpieczeństwa; będzie; rządowego; rozwoju; centrum; rolnictwa; musimy; zwierząt; ; pakietowych; rolnic;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »