O sprzedaży żywności przez rolników - dezyderat Sejmowej Komisji Rolnictwa

zywnosc2

Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyjęła na posiedzeniu w dniu 13 września 2017 r. dezyderat nr 5 skierowany do Prezesa Rady Ministrów o jednoznaczną interpretację przepisów prawa obowiązującego w Unii Europejskiej w zakresie sprzedaży żywności przez rolników, a także wskazanie aktów prawnych, na podstawie których odbywa się sprzedaż żywności przez rolników do podmiotów gospodarczych niebędących odbiorcami końcowymi w innych krajach UE oraz doprowadzenie przy pomocy odpowiednich regulacji w prawie krajowym, do możliwości legalnej sprzedaży żywności przez rolników.  

Odpowiedzi na dezyderat udzielił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismem z dnia 12 grudnia 2017 r., w którym przedstawia szczegółową analizę przepisów obowiązujących w UE oraz rozwiązania krajowe w Niemczech, Austrii i Wielkiej Brytanii. W konkluzji pisma znajdujemy stwierdzenie, że w Polsce możliwa jest sprzedaż żywności przez rolników do sklepów, stołówek, jadłodajni, gospodarstw agroturystycznych, restauracji czy innych podobnych placóek po spełnieniu odpowiednich wymogów.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

zywnosc2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: żywności; rolnictwa; dezyderat; sprzedaży; przepisów; innych; rolników; sprzedaż; sejmowej; odpowiednich; rozwoju; rolników; komisji; brytanii.; grudnia; wielkiej; znajdujemy; stwie;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »