O rolnictwie z Izbami

Minister rolnictwa i rozwoju wsi był dziś gościem Krajowej Rady Izb Rolniczych. W Falentach odbywało się spotkanie Zarządów Wojewódzkich Izb Rolniczych.

Foto. Minister Krzysztof Jurgiel informuje o działaniach MRiRW zrealizownych w tym roku

Foto. Minister Krzysztof Jurgiel informuje o działaniach MRiRW zrealizownych w tym roku

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. kwestie dotyczące szkód łowieckich i ich wyceny oraz ułatwień w handlu produktami przetworzonymi we własnym gospodarstwie. Ponadto dyskutowano o nowych zadaniach ośrodków doradztwa rolniczego po zmianie podległości, o ubezpieczeniach upraw i zwierząt gospodarskich.

Szef resortu przedstawił podejmowanie w resorcie działania. Zwrócił uwagę na, że już w przyszłym roku z budżetu państwa będzie dofinansowanie do stawek ubezpieczeniowych w wysokości 917 mln złotych.

- W rolnictwie perspektywa jednego roku jest niewielka, ale przygotowany program działań został opracowany na lata i jest konsekwentnie wprowadzany w życie – podkreślił minister Krzysztof Jurgiel.

Galeria zdjęć:

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

O rolnictwie z Izbami 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: minister; rolnictwie; rozwoju; krzysztof; rolnictwa; będzie; państwa; budżetu; dofinansowanie; ubezpieczeniowych; wysokości; przyszłym; stawek; działania.; przedstawił; re;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »