O rolnictwie w każdym zakresie

Rzesze zwiedzających przybyły na targi do Bednar koło Poznania. Do wystawy rolniczej Agro Show przylgnęło miano największej w Polsce oraz jednej z największych w Europie. I trudno się dziwić. Obszar, na którym odbyła się impreza, robi wrażenie.

Agro Show odbyło się dokładnie w dniach od 21 do 24 września. Teren, który wynajęto pod imprezę liczył 146 tys. m2. Pojawiło się na nim ponad 700 wystawców z: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii,Francji, Belgii i Ukrainy. Swoje stoisko miała także firma z Teksasu.
 

Na rozległych terenach byłego lotniska w Bednarach zaprezentowano przede wszystkim najnowszemaszyny i urządzenia, które są niezbędne zarówno w dużych, jak i mniejszych gospodarstwach rolnych. Tradycją Agro Show jest to, że wystawiane maszyny i urządzenia można obejrzeć zarówno na wspólnym ringu, jak i podczaspracy na sąsiadujących ze stoiskami poletkach. To na nich poszczególne firmy prezentowały, jak oferowane przez nich: ciągniki, ładowarki, opryskiwacze, kombajny i wiele innych maszyn, sprawdzają się w praktyce. W trakcie tych pokazów o szczegółach i najnowszych rozwiązaniach technicznych można było porozmawiać bezpośrednio ze specjalistami. Obok wystawianych maszyn i urządzeń, na Agro Show zaprezentowano bogatą ofertę związaną z: materiałami siewnymi, środkami ochrony roślin, nawozami oraz innymi materiałami oraz usługami do produkcji rolnej.
 

W tym roku wystawa odbyła się hasłem „Nowoczesne rolnictwo – bezpieczna przyszłość”. - Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jako organizator chce pokazać, że Agro Show jest znakomitą okazją, by zorientować się, w jakim kierunku należy modernizować i rozwijać gospodarstwo, tak, by jego prowadzenie było łatwiejsze i bardziej opłacalne - tłumaczy Renata Arkuszewska, wiceprezes zarządu Polskiej Izby Gospodarczej i Urządzeń Rolniczych.

Podczas tegorocznej edycji Agro Show swoje stoiska miały wszystkie agendy rządowe działające w obrębie rolnictwa. Zainteresowani mogli odwiedzić punkty konsultacyjne Agencji Rynku Rolnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Specjalnie z myślą o młodzieży rozegrany został w jeden dzień imprezy ,,wielobój rolniczy”, w którym wzięły udział drużyny szkół przybyłych na Agro Show. Poza tym można było skorzystać z otwartych wykładów seminaryjnych dotyczących rolnictwa. Jednak one nie cieszyły się zainteresowaniem. Przybyli raczej skupiali się wokół pokazów przy poszczególnych pawilonach. Na tak prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć „Wieści Rolniczych”, które również zaprezentowały się na stoisku.
 

(doti)

 

125ml milk


Dzięki uprzejmości Bezpłatnego Miesięcznika "Wieści Rolnicze"
Logo Miesięcznika - Wieści Rolnicze
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: można; agencji; maszyn; zaprezentowano; którym; rolnictwa.; pokazów; odbyła; materiałami; urządzeń; zakresie; zarówno; rolnictwie; które; każdym; renata; tłumaczy; gospodarczej;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »