shiuz__750 x 100 px_1

O finansach na Agro Show 2013

– jak będą finansować sprzęt rolnicy?
Zakończyła się XV Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show w Bednarach
– największe doroczne targi rolnicze w Polsce. Jak podają organizatorzy, z ofertami producentów, dostawców i usługodawców zapoznało się ponad 100 tysięcy zwiedzających. Duża frekwencja tegorocznych targów, ze względu na kończące się dofinansowanie z PROW, była widoczna także na stoiskach firm zajmujących się finansowaniem maszyn i urządzeń rolniczych.


Agro Show - największa wystawa plenerowa w Europie, zgromadziła w tym roku 740 wystawców z 20 krajów. Poza prezentacją sprzętu i rozwiązań dedykowanych rolnikom odbyły się pokazy maszyn i liczne wydarzenia towarzyszące. Ważnym elementem tegorocznych targów było seminarium, dotyczące kończącego się w tym roku unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 oraz dyskusje na temat nowej perspektywy finansowej 2014 – 2020.
„Udział w Agro Show, to nie tylko okazja do spotkań z partnerami, ale także do rozmów
o polskim rolnictwie: trendach rynkowych, kierunkach rozwoju, i – co ważne z naszej perspektywy – metodach finansowania, pozwalających na wzrost konkurencyjności gospodarstw. – powiedział Szymon Kamiński, prezes zarządu BZ WBK Leasing


– „Szacujemy, że w Polsce pozostało obecnie ponad pół miliona sprzętu rolniczego, który będzie w najbliższym czasie wymieniany, a ponieważ rolnicy coraz częściej rozumieją, że mogą go finansować niekoniecznie z bieżącej działalności, wpływając w ten sposób na wzrost swojej konkurencyjności, zwiększać się będzie finansowanie zewnętrzne w postaci pożyczki czy też leasingu. Oczywiście nowy PROW wpłynie na dynamikę inwestycji, ale rolnictwo
w Polsce będzie rozwijać się biznesowo niezależnie od dofinansowań unijnych.”
BZ WBK Leasing ma ponad szesnastoprocentowy udział w rynku finansowania maszyn
i urządzeń z segmentu agro. Tylko w pierwszym półroczu 2013 roku spółka udzieliła finansowania w formie pożyczek rolniczych na kwotę 211,72 mln zł, co stanowi 12% wzrost w stosunku do zeszłego roku. Na dużą dynamikę transakcji przekłada się rozbudowana sieć wyspecjalizowanych w tej branży doradców oraz bardzo dobra  współpraca z dostawcami ciągników: Zetor i Kubota. Podczas Agro Show zwiedzający mieli okazję zapoznać się
z najnowszymi modelami ciągników, oferowanymi przez producentów w ramach oferty pożyczki na preferencyjnych warunkach.


„Rozwijamy się dynamicznie, ponieważ rolnicy są dla nas jedną z najważniejszych grup klientów. Jako jedyna firma na rynku mamy wyspecjalizowaną sieć 40 doradców, którzy zajmują się jedynie tematyką agro. Rolnicy coraz częściej oczekują oferty produktowej
i finansowej w jednym miejscu, dlatego możemy pochwalić się bardzo dobrą współpracę z dostawcami, a nasi specjaliści mogą doradzić nie tylko jak sfinansować sprzęt, ale i jaki konkretnie wybrać.” – powiedział Piotr Domagała, zastępca dyrektora ds. rynku rolnego BZ WBK Leasing. – „Korzystne warunki pożyczki rolniczej, które zaprezentowaliśmy na tegorocznym Agro Show, to ułatwienie dla rolników, nieposiadających gotówki na wkład własny, a chcących modernizować gospodarstwo. Pożyczka umożliwia finansowanie zakupu maszyn nawet przy zerowym wkładzie własnym i zerowej prowizji, a okres spłaty może obejmować nawet 10 najbliższych lat. Stale dopasowujemy naszą ofertę do potrzeb rolników, stąd mamy pewność, że będziemy się rozwijać dynamicznie w przyszłym roku.” – dodał Domagała.
Rolnicy są jedną z kluczowych grup klientów, do których kierowana jest oferta firm leasingowych. Co roku rośnie liczba transakcji na zakup urządzeń i maszyn rolniczych. Tylko w pierwszej połowie 2013 roku portfel umów w tym segmencie wzrósł o 6% w stosunku do ubiegłego roku i wyniósł 1 512,80 mln zł.

***
BZ WBK Leasing jest częścią grupy kapitałowej BZ WBK. Jako uniwersalny leasingodawca oferuje finansowanie szerokiej gamy środków trwałych klientom z sektora MŚP oraz dużym firmom i klientom korporacyjnym.  

Firma specjalizuje się w finansowaniu maszyn i urządzeń, nieruchomości oraz środków transportu. Uzupełnienie oferty stanowią atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe oraz karty paliwowe.

BZ WBK Leasing kładzie duży nacisk na jakość oferowanych produktów i świadczonych usług oraz na rzetelność i transparentność we współpracy ze swoimi kontrahentami. Wysoką jakość obsługi potwierdzają wyniki realizowanych systematycznie przez firmę badań satysfakcji klienta.
 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: ; maszyn; leasing; urządzeń; będzie; finansowanie; oferty; pożyczki; rolnicy; wzrost; finansowania; polsce; rozwijać; klientom; sprzętu; transakcji; stosunku; rolniczych.; fina;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »