Artykuł o Tematyce Ekologicznej O dramatycznych skutkach zmian klimatu

zmiany klimatu  620x500o
Pożary w Australii czy Amazonii są szokiem, ale nie zaskoczeniem. W wyniku pożarów na Antypodach w ostatnim czasie spłonął obszar wielkości Słowacji, a efekty zmian klimatu są dokładnie takie, jak przewidywali naukowcy. O zmianach klimatycznych oraz ich konsekwencjach opowiada dr hab. Zbigniew Karaczun, prof. SGGW z Katedry Ochrony Środowiska i Dendrologii.

Postępujące zmiany klimatyczne skutkują stopniowym ograniczaniem dostępu do zasobów wodnych. Dzieje się to na całym świecie i nie omija także Polski. Coraz bardziej prawdopodobne wojny o dostęp do źródeł wody, znikanie krajów wyspiarskich, gigantyczne migracje, pustynnienie całych regionów, czy właśnie gigantyczne pożary – taka nas czeka przyszłość.

Jeśli nie zredukujemy emisji gazów cieplarnianych i nie przygotujemy się na skutki ocieplenia, to do podobnych jak w Australii katastrof, czyli ogromnych pożarów lasów i pól uprawnych, z którymi nie będą w stanie poradzić sobie służby, dochodzić będzie także w naszym kraju - uważa prof. Zbigniew Karaczun z SGGW, ekspert Koalicji Klimatycznej.

Więcej:

"Czekają nas wojny o dostęp do wody. A co z Polską?"

"Spłonął obszar wielkości Słowacji. Pożary w Australii pokazują, jakie są skutki zmian klimatu."

 

 Źródło
 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 http://www.sggw.pl

125ml milk

zmiany klimatu  620x500o
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: klimatu; dramatycznych; obszar; skutkach; dostęp; pożary; także; skutki; gigantyczne; wielkości; zbigniew; australii; pożarów; "spłonął; zredukujemy; ocieplenia; ; klimatu.";

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »