Numerem jeden wśród owoców jest obecnie borówka amerykańska

Autorem artykułu jest Pro Eko


Od zawsze złoto, symbol pierwszego miejsca, kojarzyło się z żółtym, połyskliwym kolorem, od teraz poprawka – złoto jest granatowe jak borówka i występuje niemal wszędzie, w produktach spożywczych, zdrowotnych czy kosmetycznych.

Nawet w domowych ogrodach coraz częściej obok kwiatów występują właśnie sadzonki borówki. A to dlatego, że borówka amerykańska jest bogata w liczne substancje lecznicze i pielęgnujące. Nie można pominąć także tego, że borówka jest samopylna i w dość prosty sposób się rozsiewa.

Co nam daje borówka?

Nie wiadomo czy to doskonały smak czy może liczne witaminy takie jak A, C, B1, B2, PP i sole mineralne zapewniły jej tak wysoką pozycje. Kwas foliowy, enzymy obniżające poziom cholesterolu, czynniki poprawiające wzrok to tylko niektóre ze skarbów ukrytych w tych małych owocach. Borówka amerykańska jest także w czołówce produktów zdrowej żywności, która pomaga zapobiegać powstawaniu raków, udarów i zwałów. Natomiast sadzonki borówki znajdują świetne zastosowanie w kosmetyce. Kosmetolodzy bowiem dzięki nim tworzą w swoich produktach enzymy zapobiegające starzeniu się skóry.

Borówka jako specjał.

Walory smakowe są tu także nieocenione. Można ją spożywać na wiele sposobów, najlepiej jednak smakują z cytryną i wanilią. Sama, prosto z krzaka smakuje nie gorzej. Można ją także różnorako przechowywać, czy to zamrozić, czy przetworzyć na soki lub dżem. Tym sposobem możemy cieszyć się smakiem leśnego owocu na dłużej. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na założenie własnej uprawy, ponieważ szkółka borówki bardzo szybko staje się wydajna i nawet opłacalna. Doglądanie roślinek z pewnością może wypełnić czas przeznaczony na działkę.

---

Jeśli zaciekawił Cię temat tego ciekawego owocu jakim jest borówka amerykańska, zobacz też jak ją uprawiać! - uprawa borówki amerykańskiej

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »