shiuz__750 x 100 px_1

Nowy kombajn Claas Lexion 780 – jeszcze mocniejszy

Claas, największy europejski producent maszyn rolniczych, prezentuje nowy kombajn z serii Lexion. Nowa maszyna Lexion 780 pojawi się w październiku 2012 r. i będzie jeszcze mocniejsza, niż dotychczasowy lider, Lexion 770.

Maksymalna moc silnika Lexiona 780 wynosi 598 KM. Silnik Mercedes Benz ma liczbę obrotów znamionowych zredukowaną do 1900/min, co pomaga zaoszczędzić na paliwie. Jest dostosowany do wymogów emisji spalin odpowiadających etapowi IIIB. Zastosowano w nim selektywną redukcję katalityczną (SCR) i dodatek mocznika, w przeciwieństwie do pozostałych kombajnów Lexion, w których ograniczenie emisji szkodliwych substancji opiera się na recyrkulacji spalin.

Wszystkie nowe kombajny serii Lexion mają zaś oszczędny układ chłodzenia – Dynamic Cooling. Intensywność chłodzenia nie jest stała, lecz dostosowywana do aktualnego obciążenia maszyny.

Udoskonalono także system omłotu i rozładunku. Obroty rotorów dochodzą do 1250 na minutę, a ładowanie ziarna do zbiornika – do 130 l/s. Sam zbiornik może pomieścić 12,5 tys. l ziarna.

Kombajny Claas Lexion są także przystosowane do pracy na zboczach. Podwozie Montana nadaje się do pracy przy nachyleniu bocznym do 17% i wzdłużnym do 6%. Dzięki siłownikowi hydraulicznemu można zmieniać kąt aparatu tnącego, którego szerokość może osiągać nawet 9 m.

Nowe kombajny i inne maszyny Claas zostały ostatnio zaprezentowane na targach Agro Show 2012 w Bednarach koło Poznania. Wystawa ta należy do najważniejszych miejsc prezentacji debiutujących maszyn w Polsce.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: agacz

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

209ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: lexion; kombajn; jeszcze; maszyn; kombajny; także; mocniejszy; emisji; nadaje; przystosowane; nachyleniu; dzięki; hydraulicznemu; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »