Nowoczesne systemy zarządzania w chowie bydła

 

2019 bydlo logotyp

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza do udziału w szkoleniu stacjonarnym połączonym z warsztatami pt.: Transfer wiedzy w zakresie nowoczesnych systemów zarządzania w chowie bydła, zorganizowanym w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, w zakresie Działania 5 KSOW na lata 2014-2020. W ramach operacji zostaną zrealizowane 2 trzydniowe szkolenia z zakresu chowu i hodowli była mlecznego oraz 2 trzydniowe szkolenia z zakresu chowu bydła mięsnego.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy szkolenia pokrywają jedynie koszty dojazdu.

Zwracamy się ze szczególną prośbą do doradców, aby zapraszali, zachęcali do udziału w szkoleniach rolników zajmujących się chowem i hodowlą bydła.

Szkolenie z chowu zakresu bydła mlecznego:

Szkolenia z chowu zakresu bydła mięsnego:

  • 24-26 września 2019 - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku - karta zgłoszenia
    - zakończenie naboru 17.09.2019
  • 09-11 października 2019 - Bydgoszcz - karta zgłoszenia
    - zakończenie naboru 02.10.2019

Szkolenie adresowane jest do osób bezpośrednio zajmujących się chowem i hodowlą bydła:

  • Rolników oraz członków grup producentów lub stowarzyszeń branżowych.
  • Młodych rolników.
  • Doradców rolniczych
  • Nauczycieli szkół rolniczych, a także uczniów.

Celem głównym operacji jest budowa powiązań poziomych i pionowych w sferze agrobiznesu oraz podniesienie merytorycznej i praktycznej wiedzy z zakresu technologii i organizacji chowu i hodowli bydła.

Celem szczegółowym jest podniesienie poziomu wiedzy z zakresu innowacyjnych rozwiązań w budownictwie obór, w tym budownictwa niskonakładowego i ich wyposażeniu, zdrowia zwierząt, żywienia bydła mlecznego oraz mięsnego, doskonalenia genetycznego oraz zarządzania stadem bydła.

W trakcie szkoleń związanych z chowem bydła mlecznego zaplanowane są wizyty w mleczarni oraz gospodarstwach rolnych nagrodzonych za najlepsze wyniki produkcyjne.

W części szkoleń związanych z chowem bydła mięsnego zostały przewidziane wizyty w gospodarstwach prowadzących chów bydła w systemie QMP.

 

Zgłoszenia na szkolenie należy składać za pośrednictwem załączonego formularza, najpóźniej na 7 dni przed dniem rozpoczęcia szkolenia do Anny Korczykowskiej na adres e-mail: a.korczykowska@cdr.gov.pl.

Szczegółowe informacje o szkoleniu wraz z adresem miejsca realizacji, a także zakwalifikowaniu we wskazanym terminie, będą przesyłane Państwu po zakończeniu naboru na wskazane w formularzu indywidualne adresy email.

Osoby do kontaktu

 

Ramowy program szkolenialink zewnętrzny

Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl
Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

KSOW wies dla wsi

 

 

 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

2019 bydlo logotyp
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: bydła; zakresu; naboru; chowem; szkolenia; zgłoszenia; zakończenie; zarządzania; mlecznego; program; doradztwa; szkoleniu; września; chowie; wiedzy; rolników; hodowlą; hodowli; zajmujący;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »