Nowe rozporządzenie w sprawie działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących produktów rolnych wdrażanych na rynku wewnętrznym i w państwach trzecich!

W wyniku trwających obecnie zaawansowanych prac na nową polityką promocyjną, w dniu 4 listopada 2014 roku, Komisja Europejska opublikowała w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wwwRozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1144/2014 z dnia 22 października 2014 r. w sprawie działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących produktów rolnych wdrażanych na rynku wewnętrznym  i w państwach trzecich, które uchyla z dniem 30 listopada 2015 roku obecnie obowiązujące rozporządzenie Rady (WE) nr 3/2008.

Nowe rozporządzenie funkcjonować zatem będzie dopiero od dnia 1.12.2015 r.

W związku z powyższym, od 1 grudnia 2015 roku będą obowiązywać nowe zasady dotyczące realizacji mechanizmu WPR „Wsparcie działań promocyjnych i informacyjnych na rynkach wybranych produktów rolnych”, które zostały określone w powyższym rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady oraz zostaną doprecyzowane w rozporządzeniach Komisji Europejskiej.

Główne zmiany dotyczą zwiększenia unijnego poziomu finansowania, wprowadzenia jednoetapowego procesu wyboru programów przez KE oraz zmiany (rozszerzenia) listy produktów objętych promocją.Źródło
Agencja Rynku Rolnego
http://arr.gov.pl/

125ml milk

topic
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozporządzenie; promocyjnych; informacyjnych; działań; państwach; produktów; wdrażanych; rolnych; sprawie; dotyczących; listopada; które; parlamentu; europejskiego; trzecich!; wewn;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »