Nie ma planów likwidacji odrębnego systemu ubezpieczenia społecznego rolników

RadaUE 5W odpowiedzi na pismo samorządu rolniczego dotyczące Zaleceń Rady w sprawie krajowego programu reform Polski na 2016 r. oraz opinii Rady na temat przedstawionego przez Polskę programu konwergencji na 2016 r. z dnia 12 lipca 2016 r., w których wskazuję się Polsce podjęcie w latach 2016 i 2017 działań mających na celu zapewnienie stabilności i adekwatności systemu emerytalnego oraz zwiększenie uczestnictwa w rynku pracy poprzez rozpoczęcie reformy preferencyjnych systemów emerytalno-rentowych, resort rolnictwa poinformował, że ani na forum krajowym, ani na forum unijnym nie jest rozważana możliwość likwidacji odrębnego systemu ubezpieczenia społecznego rolników.

Przekazano, że Zalecenia koncentrują się na wskazywaniu potrzeby reformy, której skutkiem byłoby wyeliminowanie mechanizmów ograniczających mobilność międzysektorową.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

RadaUE 5
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: systemu; ubezpieczenia; społecznego; odrębnego; likwidacji; programu; planów; rolników; koncentrują; zalecenia; wskazywaniu; potrzeby; której; reformy; ; rolników. przekazano; ; moż;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »