Narada wojewódzkich lekarzy weterynarii

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył wczoraj w naradzie wojewódzkich lekarzy weterynarii, która odbyła się w Gniewie.

Narada weterynarzy w Gniewie

Spotkanie prowadził główny lekarz weterynarii Bogdan Konopka. W spotkaniu brali również udział przedstawiciele sektora utylizacyjnego.

Omówiona została aktualna sytuacja dotycząca występowania afrykańskiego pomoru świń w Polsce. Ponadto poruszono problemy związane z unieszkodliwianiem zwierząt, padłych lub zabitych w ramach zwalczania ognisk ASF.

Minister zwrócił uwagę, że choroba utrzymywana jest na ograniczonym terytorium, ale w dalszym ciągu nie został rozwiązany problem nadmiernej populacji dzików. Podkreślił  również, że w dalszym ciągu potrzebne są działania w kierunku upowszechniania zasad bioasekuracji.

Szef resortu rolnictwa podkreślił także, że kwestie związane z występowaniem wirusa ASF nie dotyczą tylko Polski, czy Europy, ale jest to już problem światowy i w takim kontekście powinien też być rozpatrywany.

Zdjęcia (3)

125ml milk

2560x
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: lekarzy; weterynarii; rolnictwa; galerii.; zdjęcie; pokaż; narada; dalszym; problem; ciągu; związane; rozwoju; wojewódzkich; choroba; utrzymywana; działania; ograniczonym; terytorium; ; uwagę; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »