NDMF – pierwsze wydarzenie tworzone dla hodowców, przez hodowców!

 
 
Narodowy Dzień Mlecznej Fermy (NDMF) to pierwsze tak praktyczne wydarzenie stworzone dla hodowców bydła mlecznego w Polsce. Ma odpowiadać na podstawowe problemy i zagadnienia, z  którymi zmaga się współczesna farma mleczna w Polsce i stanowić platformę do wymiany doświadczeń między hodowcami, specjalistami i przedstawicielami firm.
Czym jest NDMF?
Narodowy Dzień Mlecznej Fermy to nowy projekt skierowany ściśle do hodowców bydła mlecznego w całej Polsce. Tegoroczna edycja poświęcona będzie przede wszystkim żywieniu bydła kiszonką z kukurydzy oraz innym zagadnieniom związanym z poprawą funkcjonowania mlecznej fermy. W programie znajduje się między innymi pokaz i porównanie wozów paszowych wraz z analizą otrzymanej z nich paszy, którą poprowadzi dr Zbigniew Lach z OHZ Osięciny, prezentacja ponad 50 odmian kukurydzy na kiszonkę oraz wycieczka po gospodarstwie AGROMARINA z demonstracją obecnych tam technologii. Jak twierdzi koordynator projektu Weronika Targosz z InConventus Group: „Jestem przekonana, że w tym spotkaniu każdy hodowca, który chce się rozwijać znajdzie coś wartościowego dla siebie.”
Dlaczego NDMF?
W Polsce co roku odbywa się wiele wydarzeń przeznaczonych dla gospodarstw rolnych, jednak żadne z nich nie przekazuje hodowcom tej specjalistycznej i praktycznej wiedzy, na której im zależy. Żadne z nich nie odpowiada również na pytania, które rzeczywiście ich nurtują.
Dlatego program Narodowego Dnia Mlecznej Fermy powstał po konsultacjach z hodowcami bydła mlecznego z różnych regionów Polski, zarówno tymi niewielkimi posiadającymi kilka sztuk bydła jak i mogącymi pochwalić się większymi stadami.
Hodowcy bydła mlecznego to często bardzo niedoceniania grupa ludzi, na której jednak spoczywa duża odpowiedzialność za rozwój polskiej gospodarki. Ciężko wyobrazić sobie brak rodzimych produktów mlecznych w kraju.
„Miałem kontakt z hodowcami bydła mlecznego w wielu krajach i w każdym z nich mogli oni liczyć na kompleksowe wsparcie merytoryczne podczas różnego rodzaju imprez” – powiedział Maksym Kryvonis, Prezes firmy InConventus Group. „Narodowy Dzień Mlecznej Fermy ma za zadanie zapoczątkować nową erę wydarzeń rolniczych. Wydarzeń, w których udział nie jest już tylko miłą formą spędzenia czasu, a źródłem wiedzy i praktycznych informacji mogących bezpośrednio wpłynąć na wzrost efektywności gospodarstwa, poprawę jakości mleka i w konsekwencji zwiększenie opłacalności produkcji mlecznej.”
 
DJI 0031krowa
Fot. InConventus Group
 
Gdzie i kiedy?
I edycja wydarzenia odbędzie się już 5 września 2017 w Gospodarstwie Rolnym AGROMARINA w miejscowości Andrzejów-Osada k. Urszulina (woj. lubelskie). Gospodarstwo to należy do jednych z największych w regionie i poszczycić się może stadem liczącym ponad 800 sztuk bydła mlecznego rasy holsztyńsko-fryzyjskiej oraz ok. 1000 ha ziemi. Posiada nowoczesną dojarnię karuzelową typu HBR, a średnia wydajność na krowę to 11500 kg w laktacji 305-dniowej.
DJI 0004krowa
 
Fot. InConventus Group
 
- PROGRAM WYDARZENIA -
8:00 – 9:00
Rejestracja, bufet śniadaniowy
9:00 – 9:30
Oficjalne otwarcie, powitanie gości
9:30 – 11:30
Część teoretyczna

 
Żywienie bydła mlecznego czyli struktura fizyczna przede wszystkim
Dr Zbigniew Lach – OHZ Osięciny
 
Sposoby ograniczania antybiotykoterapii u bydła mlecznego
Lek. n. wet. Marek Lesiak - Zoetis
 
Life Start – Wydajność szyta na miarę odchowu
Dr Beata Skiba - Trouw Nutrition
 
ADOB partnerem dla producentów mleka
Michał Kochański – ADOB
11:30 – 12:30
Lunch, wymiana doświadczeń
12:30 – 16:30
Sekcja praktyczna – GOSPODARSTWO
 
Pokaz wozów paszowych
Porównanie i analiza powstałej paszy - jak wybrać wóz dla Twojego gospodarstwa? – dr Zbigniew Lach
Zwiedzanie gospodarstwa AGROMARINA – tajniki sukcesu
12:30 – 16:30
Sekcja praktyczna - POLA DEMONSTRACYJNE
 
Prezentacja >50 odmian kukurydzy na kiszonkę
Wyjątkowy pokaz opryskiwaczy polowych
Prezentacje maszyn rolniczych
16:30 – 17:00
Oficjalne zakończenie
 
Podsumowanie spotkania
Loteria wartościowych nagród
 
 
Dla hodowców wstęp na wydarzenie jest bezpłatny dlatego potraktuj ten czas jako inwestycję w prowadzoną działalność. Dodatkowo dokonując rejestracji przez stronę www.FarmDay.com.pl bądź telefonicznie masz szansę na wygranie cennych nagród w postaci produktów, licencji bądź rabatów!
Zapytaj w swojej Izbie Rolniczej, ODR lub mleczarni o bezpłatny autokar.
Więcej informacji na www.FarmDay.com.pl, www.Facebook.pl/DairyFarmDay bądź pod numerem telefonu +48 733 878 444.

 

125ml milk

DJI 0031krowa
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: bydła;  ; mlecznego; ; ; mlecznej; wydarzenie; hodowców; pierwsze; agromarina; inconventus; bądź; dzień; edycja; hodowcami; przede; hodowców!; której; inform;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »