NADZIEJA NA UTWORZENIE OBWODÓW ŁOWIECKICH NR 206 i 207

W dniu 20 lutego 2019 r. w związku z trudną sytuacją rolników prowadzących gospodarstwa na terenie wyłączonych obwodów łowieckich 206 i 207, Lubuska Izba Rolnicza zwróciła się do Ministra Środowiska z pytaniem o termin wprowadzenia stosownych regulacji prawnych, które umożliwiłyby Urzędom Marszałkowskim dokonanie nowego podziału województwa na obwody łowieckie.

W odpowiedzi Lubuska Izba Rolnicza otrzymała informację o posiedzeniu Komisji Prawniczej Rządowego Centrum Legislacji, jakie odbyło się 8 marca 2019 r., którego  przedmiotem był projekt rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szacowania szkód łowieckich w uprawach i płodach rolnych. Po uwzględnieniu uwag wniesionych na posiedzeniu oraz akceptacji projektu przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozporządzenie zostanie przekazane do podpisu, a następnie publikacji w Dzienniku Ustaw.

Jak czytamy w piśmie: Wejście w życie nowych przepisów dotyczących wskaźników i czynników służących kategoryzacji obwodów łowieckich spowoduje wyeliminowanie istniejących problemów.

Czytaj >> Odpowiedź Departamentu Leśnictwa do LIR

 

 

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: łowieckich; obwodów; Środowiska; ministra; posiedzeniu; rolnicza; lubuska; nadzieja; Łowieckich; obwodÓw; utworzenie; następnie; podpisu; ; przekazane; zostanie; rozporządzenie; rozwoju; r;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »