Możliwość wwozu do Federacji Rosyjskiej żywych zwierząt przeznaczonych do uboju

Pismem z dnia 13 sierpnia 2019 r. rosyjska służba weterynaryjna potwierdziła możliwość wwozu z terytorium Unii Europejskiej żywych zwierząt przeznaczonych do uboju.  Wysyłkom bydła z Polski musi towarzyszyć Świadectwo weterynaryjne dla bydła rzeźnego eksportowanego z Rzeczypospolitej Polskiej do Federacji Rosyjskiej. Ponadto wysyłki muszą odbywać się przez określone przejścia graniczne na podstawie ważnego zezwolenia importowego wydanego przez rosyjską służbę weterynaryjną. Załadunek zwierząt musi odbywać się w obecności urzędowego lekarza weterynarii Federacji Rosyjskiej. Wwóz żywych świń (z wyjątkiem hodowlanych czystej rasy) nadal nie jest możliwy z uwagi na obowiązujące embargo polityczne.

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: żywych; zwierząt; federacji; możliwość; przeznaczonych; rosyjskiej.; odbywać; bydła; rosyjskiej; embargo; załadunek; zezwolenia; inspektorat; importowego; wydanego; polityczne.  Źr&oa;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »