Młodzieżowy pokaz koni arabskich w Białce

W weekend 7-8 czerwca br. w Stadzie Ogierów w Białce pod Krasnymstawem odbył się XXIV Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Na 19 koni zakwalifikowanych do czempionatów aż 7 stanowiło potomstwo ogiera Kahil Al Shaqab, a nagroda dla najlepszego konia pokazu powędrowała do Stadniny Koni w Michałowie.

Tradycyjnie na początku czerwca na terenie Stada Ogierów w Białce odbył się pierwszy tegoroczny pokaz koni arabskich w Polsce. Wiosenny pokaz w Białce dla hodowców i miłośników koni arabskich jest zapowiedzią tego, czego mogą się spodziewać w sierpniu w Janowie Podlaskim na Narodowym Czempionacie Koni Arabskich, natomiast dla koni zwiastunem przyszłych sukcesów, nie tylko w Janowie, a także na imprezach międzynarodowych, takich jak Puchar Narodów czy Czempionat Świata, dzięki zdobytemu tutaj doświadczeniu.

Do Białki na Czempionat Młodzieży Koni Arabskich ściągają hodowcy i właściciele najlepszych koni arabskich czystej krwi z Polski i zagranicy, a profesjonalnej oceny prezentowanych klaczek i ogierków dokonuje międzynarodowa ekipa sędziów z uprawnieniami ECAHO. Sędziowie tradycyjnie byli pod ogromnym wrażeniem końskiej młodzieży wyhodowanej w polskich państwowych i prywatnych stadninach, co uwidoczniło się w przyznawanych przez nich notach, a swoją światową klasę ponownie potwierdziły konie z państwowych spółek nadzorowanych przez ANR z Białki, Janowa Podlaskiego i Michałowa – dwie ostatnie na dobrą sprawę podzieliły główne nagrody między siebie.

Tytuł Czempiona Ogierów Rocznych, swój pierwszy i oby nie ostatni tytuł, zdobył gniady ogierek Morion (Kahil Al Shaqab – Mesalina/Ekstern) wyhodowany w Stadninie Koni w Michałowie. Wiceczempionem w tej kategorii został także gniady Pitawal (Kahil Al Shaqab – Pepita/Ekstern) ze Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Trzecie miejsce zajął wyhodowany przez Małgorzatę i Józefa Pietrzaków również gniady ogierek Lord El Shawan (FA El Shawan – Lady Serenada/Ekstern). Do Top 4 dołączył ponadto siwy Peon (Kahil Al Shaqab – Penta/Ecaho) z Janowa Podlaskiego.

Tytuł Czempiona Ogierów Młodszych w tej klasie otrzymał zdobywca brązowego medalu w ubiegłorocznym Czempionacie Ogierów Rocznych, kasztanowaty ogierek Eurogrant OZ (Ajman Moniscione – Ekspiacja/Emigrant) wyhodowany w Izrealu przez Yitzhaka Drora i Ofera Meiriego, dzierżawiony przez Stado Ogierów w Białce. Drugie miejsce wywalczył siwy Złoty Medal (QR Marc – Złota Orda/Pesal), dwulatek ze Stadniny Koni w Michałowie i zeszłoroczny Czempion Ogierów Rocznych. A tytuł drugiego wiceczempiona w tej kategorii przypadł także siwemu dwulatkowi Gentleman (Madras Kossack – Greka/Major) z prywatnej hodowli Agnieszki Wójtowicz. Do Top 5 zakwalifikowały się także ciemnogniady Cefir (Eryks – Celina/Metropolis NA) ze Stada Ogierów w Białce i Fair (AB Jamil La Piana – Fila/Oset) hodowli PPH Parys.

Czempionat Klaczy Rocznych zdominowały córki ogiera Kahil Al Shaqab – jest on ojcem 4 z 5 koni w Top 5. Tytuł Czempionki Klaczy Rocznych przypadł siwej klaczce ze Stadniny Koni w Michałowie Galerida (Shanghai E.A. – Galilea/Laheeb). Tytuł wiceczempionki powędrował do gniadej klaczki Prometida (Kahil Al Shaqab – Panonia/Eukaliptus) wyhodowanej w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. Drugi tytuł wiceczempioński zdobyła gniada Ceranova (Kahil Al Shaqab – Cerinola/Ecaho), również ze Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Dwie pozostałe wyróżnione klaczki także wyhodowano w Janowie Podlaskim, a są to ciemnogniade Al Jazeera (Kahil Al Shaqab – Alhasa/Ganges) i Burza (Kahil Al Shaqab – Bursa/Aslan).

Tytuł Czempionki Klaczy Młodszych zdobyła dwuletnia siwa Anawera (Piaff – Altamira/Ekstern) ze Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Wiceczempionką klaczy młodszych została ciemnogniada Piacolla (Enzo – Polonica/Ekstern) ze Stadniny Koni w Michałowie, ubiegłoroczna tryumfatorka Czempionatu Klaczy Rocznych, jak i ubiegłorocznego Czempionatu Polski Klaczy Młodszych w Janowie Podlaskim. Drugą wiceczempionką została trzylatka Egiria (Esparto – Egira/Emigrant) ze Stada Ogierów w Białce. Do Top 5 dołączyły jeszcze dwie klaczki z Janowa Podlaskiego: kasztanowata Patria (Eden C – Palmeta/Ecaho) i gniada Atanda (Eden C – Atma/Ekstern).

Na koniec imprezy sędziowie wybrali najlepszego konia pokazu i nagroda Best in Show powędrowała do rocznego ogierka Moriona. Grzegorz Młynarczyk, Dyrektor Zespołu Nadzoru Właścicielskiego Agencji Nieruchomości Rolnych, wręczył tę najważniejszą nagrodę i złożył gratulacje Jerzemu Białobokowi, dyrektorowi Stadniny Koni w Michałowie, w której to tryumfator pokazu został wyhodowany.

Stado Ogierów w Białce jest częścią spółki Małopolska Hodowla Roślin HBP Sp. z o.o., nad którą nadzór właścicielski sprawuje Agencja Nieruchomości Rolnych.

Biuro Rzecznika Prasowego ANR

image gallery?uuid=0cc9bd9f 8dfa 4592 b0cf f2cd4bdafe63&groupId=98416&t=140231941image gallery?uuid=c24990ca 3d8e 4882 991a b612af1639c2&groupId=98416&t=140231942

 


Źródło
Agencja Nieruchomości Rolnych
http://www.anr.gov.pl

125ml milk

image gallery?uuid=0cc9bd9f 8dfa 4592 b0cf f2cd4bdafe63&groupId=98416&t=140231941
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ogierów; shaqab; stadniny; arabskich; janowie; klaczy; także; białce; podlaskim.; tytuł; wyhodowany; nieruchomości; rocznych; ; janowa; pokazu;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »