Międzynarodowy Rok Rolnictwa Rodzinnego ONZ 2014 - zapraszamy do udziału w konsultacjach!

2014 iyffW związku z uchwaleniem przez ONZ rezolucji A/RES/66/222 ustanawiającej rok 2014 Międzynarodowym Rokiem Rolnictwa Rodzinnego ONZ, zorganizowanych zostanie wiele przedsięwzięć promujących to wydarzenie. W promocję tych obchodów zamierza włączyć się Copa Cogeca. Będzie to również ważny punkt podczas Kongresu Europejskich Rolników 2014. Komisja Europejska zorganizuje konferencję na ten temat w listopadzie 2013 r., a konferencja FAO uwzględniająca wyniki konferencji Komisji odbędzie się w Bukareszcie w kwietniu 2014 r.

 

W związku z przyszłorocznymi obchodami Międzynarodowego Roku Rolnictwa Rodzinnego ONZ, zachęcamy do wypełniania kwestionariusza dostępnego na stronie internetowej Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi KE pod adresem http://ec.europa.eu/agriculture/consultations/family-farming/2013_pl.htm.

Kwestionariusz jest elementem konsultacji publicznych Komisji Europejskiej na temat „Znaczenia rodzinnych gospodarstw rolnych, najważniejszych wyzwań i priorytetów w przyszłości”. Opinie nadesłane w ramach konsultacji zostaną wykorzystane przez KE na konferencji „Rolnictwo rodzinne − dialog na rzecz zrównoważonego i stabilnego rolnictwa w Europie i na świecie”, która ma się odbyć 29 listopada 2013 r. Jej tematem będzie znaczenie rolnictwa rodzinnego, wyzwania i problemy, przed którym stoi oraz priorytety, jakimi trzeba się będzie kierować w przyszłości. Konsultacje potrwają do 11 października br.

Redaktor: Justyna Kostecka   

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

2014 iyff
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; będzie; międzynarodowy; komisji; konsultacji; związku; udziału; zapraszamy; konferencji; konsultacjach!; ramach; wykorzystane; zostaną; dialog; zrównoważonego;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »