Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa – Polagra Premiery 2014

Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa - Polagra Premiery, które trwały od 30 stycznia do 2 lutego 2014r. zainaugurowały tegoroczny sezon branży rolniczej. Wystawie targowej patronowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Z wielkim rozmachem w Poznaniu rozpoczęły się targi poświęcone technice rolniczej. W ofercie wystawienniczej prezentowano szeroką gamę nowoczesnych maszyn i urządzeń do wykorzystania zarówno w małych, średnich i dużych gospodarstwach rolniczych, jak i nowoczesnych przedsiębiorstwach wielkoobszarowych. Swoje wyroby prezentowały znane, czołowe firmy branżowe, jak i lokalni producenci.

Ogromne wrażenie na zwiedzających robiły pokaźnych rozmiarów: ciągnikach rolniczych' class='linkhrefpg'>traktory, kombajny, agregaty uprawowe, sadzarki, siewniki, opryskiwacze, rozsiewacze nawozów, maszyny do transportu itp. Ekspozycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony starszych uczestników wystawy, jak i młodzieży, zważywszy na fakt, że maszyny można było obejrzeć od środka zasiadając za kierownicą pojazdów. Obszerniejszych informacji na temat sprzętu rolniczego udzielali bezpośrednio wystawcy. Poza tym sprzęt rolniczy (np. pługi, brony, rozsiewacze, przetrząsacze itd.) prezentowano na ekranach w formie pokazu pracy polowej.

Do ekspozycji maszyn włączono również niewielką, ale znaczącą wystawę zwierząt pod hasłem „Innowacje w hodowli zwierząt”. Wystawie patronowały Polska Federacja Bydła i Producentów Mleka, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Krajowa Rada Drobiarstwa - Izby Gospodarczej, Instytut Zootechniki, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, także Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus”, który w tym roku rozpoczyna bezpłatne szkolenia nt. nowoczesnej i kompleksowej produkcji prosiąt dla rolników utrzymujących stada powyżej 20 loch, a wpierają to przedsięwzięcie również Izby Rolnicze.

Na targach wystawiały się też instytucje zajmujące się hodowlą roślin m. inn. IHAR-PIB, Strzelce, Polan, Danko. Niektórzy wystawcy za swoje wyroby zostali wyróżnieni złotym medalem.

Na uwagę zasługuje nagrodzony probiotyk dla pszczół na bazie mikroorganizmów poprawiający kondycję rodzin pszczelich w pasiekach.

Targom towarzyszyły też fora tematyczne. Dotyczyły one producentów rzepaku i roślin białkowych; producentów zbóż, kukurydzy, ziemniaków, buraków cukrowych; nasiennictwa, a także hodowli i produkcji trzody chlewnej; również tematyki bydła oraz bioenergii w rolnictwie. Na forach prezentowano najbardziej nurtujące i aktualne zagadnienia w poszczególnych branżach.

Były też stoiska z prasą rolniczą i książkami rolniczymi poświęconymi zagadnieniom upraw w tym nawożeniu i integrowanej ochronie roślin oraz hodowli zwierząt, które można było zakupić, a w przypadku prasy zaprenumerować.

DSC 6553 Kopiowanie  DSC 6551 Kopiowanie  DSC 6545 Kopiowanie  DSC 6570 Kopiowanie

Kolejna edycja targów już za dwa lata.
Zespół Systemów Produkcji Rolnej
CDR O/Poznań.

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

DSC 6553%20Kopiowanie
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: producentów; rolnictwa; bydła; również; produkcji; roślin; hodowli; mechanizacji; polagra; międzynarodowe; które;  ; hodowców; także; związek;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »