shiuz__750 x 100 px_1

Międzynarodowa konferencja „Wspólna Polityka Rolna wobec małych gospodarstw rolnych”

 

Międzynarodowa konferencja

W dniu 6 lipca odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie konferencja z okazji 50-lecia Wspólnej Polityki Polnej. Organizatorem spotkania był Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Krakowie wraz z Uniwersytetem Rolniczym, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz instytucjami sektora rolno-spożywczego. Patronat nad konferencją objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Marek Sawicki, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Rolniczego prof. zw. dr hab. dr h.c. Janusz Żmija oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Międzynarodowa konferencja

W wydarzeniu tym wzięło udział ponad czterystu gości z kraju i zagranicy. Wykładowcami byli między innymi: Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Wiceminister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy prof. Sergiej Kvasha, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP dr Andrzej Hałasiewicz, Wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego dr Czesław Siekierski, Członek Komisji Rolnictwa PE Elizabeth Kȍstinger, Rektor Uniwersytetu Rolniczego prof. Janusz Żmija, Dyrektor OT ARR Krakowie Bogusław Wiśniewski, oraz wykładowcy z Włoch, Francji, Węgier, Rumunii, Niemiec i Bułgarii. Wśród wykładowców było wielu przedstawicieli polskiego świata nauki i instytucji związanych z rolnictwem.

Międzynarodowa konferencja

Panele sesyjne konferencji prowadzone przez moderatorów, wśród których byli: Rektor UR prof. dr hab. Janusz Żmija, dr Czesław Siekierski, Dyrektor OT ARR w Krakowie Bogusław Wiśniewski, prof. dr hab. Wiesław Musiał, oraz prof. Józef Kania.

Międzynarodowa konferencja

Międzynarodowa konferencja

Dyrektor OT ARR w Krakowie podczas swojego wystąpienia przedstawił prezentację pt. „Rola Agencji Rynku Rolnego w realizacji Wspólnej Polityki Rolnej UE”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Międzynarodowa konferencja

Międzynarodowa konferencja

Podczas konferencji zorganizowane zostały stoiska informacyjne instytucji sektora rolno-spożywczego. Na stoisku ARR informacji osobom zainteresowanym udzielali pracownicy OT z Sekcji Informacji i Promocji oraz Sekcji Interwencji.

Międzynarodowa konferencja

Międzynarodowa konferencja

7 lipca uczestnicy wyruszyli na wyjazdy studyjne w trzy rejony województwa małopolskiego.

Międzynarodowa konferencja

Międzynarodowa konferencja

Międzynarodowa konferencja

Organizatorzy przygotowali trasy w rejonie agroturystycznym, ekologicznym
i warzywniczym. Uczestnicy wyjazdów odbyli po trzy spotkania w specjalistycznych gospodarstwach, a następnie spotkali się z rolnikami i samorządowcami odwiedzanych rejonów.

Międzynarodowa konferencja

W konferencji wzięła udział Dyrektor Biura Analiz i Programowania Agencji Rynku Rolnego Marzena Trajer, która uczestniczyła również w wyjeździe studyjnym na tereny warzywnicze. Producenci rolni z tego obszaru otrzymali od ARR w ubiegłym roku wsparcie w związku z kryzysem spowodowanym szczepem bakterii Escherichia coli.

Międzynarodowa konferencja

Patronat medialny – TVR Polska Telewizja

 
Źródło
Agencja Rynku Rolnego
http://arr.gov.pl/

125ml milk

konferencja 06072012 01
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »