Mega rok producenta naczep z Nysy

 
IMG 9900smBiorąc pod uwagę najnowsze dane o pierwszych rejestracjach, naczep i przyczep w 2019 roku spółka MEGA poprawiła swoją pozycję na rynku. Według danych pochodzących z CEPIK producent z Nysy jest dziś w grupie 5 największych dostawców wywrotek dla firm transportowych, które wykorzystują je między innymi do transportu płodów rolnych. Spółka rozwija także opracowany z myślą o potrzebach rynku rolnego wózek Mario 2, służący do sprzęgania ciągnika rolniczego z naczepą, tworząc wielofunkcyjny zestaw rolniczy.


Mario 2 wyposażony został w niezależną hydraulikę napędową WOM (zbiornik 160 l). W  standardzie jest pneumatyczne sterowanie hydrauliką. Wśród oferowanych nowości znalazła się dodatkowa opcja zdalnego sterowania z kabiny ciągnika. Firma oferuje  także możliwość zastosowania hydraulicznej łapy podporowej.


Spółka rok 2019 uznaje za niezwykle udany. Strategia producenta na bieżący rok zakłada utrzymanie silnej pozycji na dotychczasowych rynkach oraz poszukiwanie nowych. - Stawiamy na dalszy rozwój i specjalizacje. Zwłaszcza w pojazdach do przewozu kruszyw i płodów rolnych. Pracujemy również nad nowymi rozwiązaniami wynikającymi ze zmieniającego się rynku i zapotrzebowania naszych partnerów – podkreśla Michał Brodziński, dyrektor sieci sprzedaży Benalu Polska& Mega Polska.


Dbałość o technologię
Przez ostatnie dwa lata Mega wydała około 10 milionów złotych na inwestycje. To pozwoliło na zwiększenie i unowocześnienie technologii produkcji. W planach na najbliższe lata jest nowa lakiernia, czy też automaty spawalnicze do podłużnic oraz adaptacja kolejnych hal pod produkcję. Inwestycje dotyczyły także oferty firmy.


W ubiegłym roku producent zoptymalizował m.in., flagową wywrotkę aluminiową MegaLight3 oraz unowocześnił tzw. „rynnę”, czyli wywrotkę stalową. Pozwoliło to na wydłużenie gwarancji na konstrukcję tych pojazdów do trzech lat. Spółka rozbudowuje park pojazdów do wynajęcia i sieć autoryzowanych punktów obsługi.


- Nasi konstruktorzy, technolodzy i powołany w ubiegłym roku dział R&D stale modernizują produkty w zakresie optymalizacji wagowej bez utraty parametrów jakościowych oraz starają się dopasować ofertę do oczekiwań konkretnych rynków. To pozwala zachować umiarkowany optymizm, co do najbliższych miesięcy. – wyjaśnia Aleksandra Zawadzka, dyrektor ds. sprzedaży, MEGA Sp. z o.o.


W 2017 Mega została zakupiona przez francuskiego inwestora branżowego Benalu, który jednym ze światowych liderów w produkcji naczep i przyczep oraz zabudów pojazdów. W skład grupy Benalu, obok Megi, wchodzą obecnie Bennes Marrel i Maisonneuve.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

IMG 9900sm
TAGI: naczep; producenta; spółka; pozwoliło; pojazdów; wywrotkę; ubiegłym; także; płodów; benalu; ; producent; rolnych.; ; dyrektor; przyczep; milionów; megalight3; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »