shiuz__750 x 100 px_1

Maszyny rolnicze z Cynkometu

 

 
Cynkomet sp. z o.o. z Czarnej Białostockiej to jeden z najstarszych producentów maszyn rolniczych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji rozrzutników obornika, przyczep oraz skrzyń zawieszanych.
 
Oferta przyczep Cynkomet obejmuje przyczepy jednoosiowe o ładowności 3,5 tony; przyczepy rolnicze dwuosiowe z wywrotem trójstronnym o ładowności od 4 do 14 ton; przyczepy skorupowe typu tandem o ładowności 14 ton, przyczepy do przewozu zwierząt jednoosiowe oraz typu tandem; jak również przyczepy do przewozu balotów ładowności od 3,5 do 14 ton - zarówno jednoosiowe, dwuosiowe oraz typu tandem.
Nowości w ofercie przyczep 
Przyczepa T149 5
Obecnie Cynkomet wprowadza do swojej oferty dwie nowe przyczepy. Urządzenia uzyskały już homologację i są dopuszczone do ruchu drogowego.
 
Jedną z nich jest skorupowa przyczepa T-17/4.
- To odświeżona i udoskonalona wersja przyczepy produkowanej jeszcze w latach 90 przez naszego poprzednika - Fabrykę Maszyn Rolniczych Biafamar w Czarnej Białostockiej, która była pierwowzorem dla większości pierwszych tego typu przyczep produkowanych w Polsce – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu.
 
Jest to jednocześnie pierwsza z serii przyczep typu tandem, które Cynkomet planuje wprowadzić do oferty do końca 2018. Oprócz ramy dolnej i kilku mniejszych elementów zabezpieczonych przed korozją przy pomocy technologii ocynku ogniowego, przyczepa wyposażona jest również w markowe podzespoły - osie, pneumatykę i hydraulikę oraz ogumienie. Skrzynia ładunkowa z wywrotem do tyłu ma pojemność 18,8 m3.
 
 - Przyczepy typu  tandem ze sztywnym zaczepem stają się coraz bardziej popularne ze względu na dużo łatwiejsze manewrowanie i lepsze dociążenie kół ciągnika, co w efekcie zwiększa jego uciąg – mówi Łukasz Chełmiński, dyrektor ds. eksportu maszyn rolniczych Cynkometu. - Główną i charakterystyczną zaletą przyczep skorupowych jest ich szczelność, co pozwala je z powodzeniem zastosować zarówno do materiałów sypkich, jak i np. do zbioru roślin okopowych. Mniejsza ilość zastosowanych elementów konstrukcyjnych wpływa również na większą bezawaryjność tego typu przyczep.
 
Druga nowość to przyczepa dwuosiowa z wywrotem trójstronnym T-104/7 (http://cynkomet.pl/index.php/2014-07-16-21-46-25/przyczepy-rolnicze/t-104-7-12t) o ładowności 12 ton - hybryda dwóch innych przyczep Cynkometu - 14-tonowej i 9-tonowej. Przyczepy dwuosiowe - pomimo utrudnionego manewrowania i cofania, to nadal przyczepy najczęściej używane w polskich gospodarstwach. Są one często przystosowane do łączenia w zestawy i nie wymagają ciągnika o dużej mocy, a dodatkowo zazwyczaj posiadają ogromną zaletę w postaci trójstronnego wywrotu. Skrzynia wyposażona w burty pozwala również na prosty ich demontaż w dowolnej konfiguracji i zastosowanie przyczepy np. do przewozu balotów.
 
Dodatkowo- wykorzystanie zawieszenia rodem z przyczepy o ładowności 14 ton gwarantuje wytrzymałości konstrukcji. Ciekawostką jest na pewno bardzo solidny dyszel typu „Y” z podwójną płytą wzmacniającą oraz wymiennym okiem zaczepu, który został przebadany i homologowany z przeznaczeniem do przyczep o ładowności nawet 18 ton.
 
Obecnie cała gama przyczep Cynkometu jest w trakcie modernizacji, polegającej na zastosowaniu coraz lepszych podzespołów oraz zwiększeniu ilości elementów ocynkowanych ogniowo, dzięki czemu producent może zaproponować 5-letnią gwarancję na elementy ocynkowane, co jest głównym wyróżnikiem marki na rynku polskim oraz zagranicznym.
 
Rozrzutniki Cynkomet
Rozrzutnik N 221 3 8
Na gamę obecnie produkowanych maszyn składają się też rozrzutniki obornika jednoosiowe oraz typu tandem, zarówno ze skrzyniami burtowymi, jak i skorupowymi o ładowności od 3,5 do 12 ton, rozrzutniki sadownicze czy skrzynie zawieszane z trójstronnym wywrotem. W najbliższej przyszłości planowane jest też rozszerzenie palety proponowanych maszyn o przyczepy burtowe typu tandem i nowe, innowacyjne typy rozrzutników obornika. Rozrzutniki marki Cynkomet wyróżnia przede wszystkim niemal stu procentowe zabezpieczenie antykorozyjne (inaczej niż w przyczepach, ocynkowana jest również rama podłogi i płat podłogi, który dodatkowo jest wymienny bez konieczności cięcia i spawania) oraz zastosowanie ciekawych rozwiązań takich jak obrotowe dyszle z wymienną końcówką czy kompensatory naciągu łańcucha. Najnowsze maszyny są również wyposażone w szereg rozwiązań do rozsiewania wapna (przystawki, talerze rozrzucające, lady, zasuwy hydrauliczne oraz deflektory).
 
Najstarszy producent
RT 1   pierwszy rozrzutnik Cynkometu
Tradycja produkcji maszyn rolniczych w Czarnej Białostockiej sięga roku 1956. Fabryka pod nazwą Wytwórnia Wyrobów precyzyjnych rozpoczęła produkcję pierwszego jednoosiowego rozrzutnika obornika RT-1. W latach 1967-1976 następuje kolejny etap rozwoju fabryki, a przy tym całego miasta Czarna Białostocka. W roku 1973 przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Fabryka Maszyn Rolniczych Czarna Białostocka „Agromet” specjalizującą się w produkcji całej gamy rozrzutników obornika, przyczep rolniczych własnej konstrukcji oraz innych maszyn rolniczych. 22 maja 2003 roku założona została firma Cynkomet Sp. z o. o. (http://cynkomet.pl/). Od początku istnienia spółka kontynuuje produkcję maszyn rolniczych. W 2004 roku nastąpił kolejny etap rozwoju firmy- uruchomiono cynkownię ogniową, jedną z najnowocześniejszych i największych w Polsce. Została ona stworzona w oparciu o najnowsze zachodnioeuropejskie rozwiązania techniczne i  technologiczne. Ciągłe inwestycje i rozwój przedsiębiorstwa zaowocował otwarciem kolejnej cynkowni ogniowej w 2008 roku w Wyszkowie. W 2016 roku została uruchomiona w Wyszkowie w pełni zautomatyzowana cynkownia ogniowa do drobnych elementów.
 
Technologia cynkowania 
Cynkomet cynkownia
Cynkowanie (http://cynkomet.pl/index.php/2014-07-16-21-46-02/technologia-cynkowania) jest najtrwalszą metodą zabezpieczenia powierzchni konstrukcji stalowych przed korozją atmosferyczną. Elementy przeznaczone do cynkowania zanurzane są w kąpieli cynkowej w temperaturze około 450 stopni Celsjusza. Wynikiem takiej kąpieli jest utworzenie trwałej warstwy cynku zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz wyrobu. Wyrób cynkowany ogniowo ma bardzo dobre właściwości antykorozyjne. Trwałość powłoki cynkowej jest uzależniona od agresywności środowiska, w którym jest eksploatowana konstrukcja. Okres trwałości powłoki cynkowej w niektórych przypadkach szacowany jest na 20-50 lat. Cynkowanie ogniowe pozwala na równomierne i dokładne pokrywanie powłoką cynkową konstrukcji o skomplikowanym kształcie, w tym również powierzchni wewnętrznych, zapewniając trwałość ochrony o wysokiej jakości.
 
Inwestycje w rozwój
Cynkomet
Obecnie Cynkomet zatrudnia około 250 pracowników w Czarnej Białostockiej oraz w oddziale w Wyszkowie. Na przestrzeni trzech ostatnich lat firma pozyskała rzeszę odbiorców i  sympatyków marki w Polsce i za granicą - zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Stały i wysoki wzrost liczby produkowanych i sprzedawanych maszyn pozwala na prężny rozwój działalności oraz doskonalenie jakości produktów oraz usług. Najnowszą inwestycją Cynkometu jest Centrum Badawczo Rozwojowe Technologii Rolniczych w Czarnej Białostockiej, w którym opracowywane będą innowacyjne produkty. Otwarcie obiektu planowane jest na drugą połowę 2018 roku.
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Przyczepa T149 5
TAGI: przyczepy; maszyn; przyczep; ładowności; rolniczych; również; cynkomet; cynkometu; czarnej; zarówno; pozwala; maszyny; wywrotem; trójstronnym; rozrzutniki; konstrukcji; element;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »