Martin & Jacob: Zacięta walka o podium

 
Październik 2017 roku przyniósł rejestracje 735 nowych ciągników, to jest 29% mniej niż przed miesiącem. Udało się poprawić wynik z analogicznego okresu zeszłego roku, kiedy zarejestrowano o 41% mniej nowych maszyn – informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.
 
Największy kawałek październikowego tortu przypadł marce John Deere, do producenta należało 29% udziałów rynkowych w tym okresie. Zwyczajowo w tym miesiącu obserwujemy wyższe spadki poprzedzające końcoworoczne rejestracje maszyn na dilerów, wydaje się jednak że John Deere pozazdrościł wrześniowego wyniku Ursusowi i postanowił nadepnąć na pedał gazu. Ponad połowa październikowej rejestracji ciągników producenta widnieje na osoby prawne – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.
 
John Deere wyprzedza konkurencję
W październiku John Deere zajął pierwsze miejsce pod względem ilości rejestracji. Dzięki sprzedaży 211 maszyn marka osiągnęła miesięczny wzrost rejestracji w wielkości 94%. Firmie udało się także poprawić wynik z analogicznego okresu ubiegłego roku o 42%. Na drugim szczeblu podium uplasował się New Holland. W październiku zarejestrowano 102 maszyny włoskiego producenta – to o 40% mniej niż w ubiegłym miesiącu, ale o 16% więcej niż w październiku 2016 roku. Trzecia pozycja przypadła marce Deutz Fahr, która odnotowała sprzedaż 74 nowych traktorów. Tym samym niemiecki producent zaliczył 1% spadku w stosunku do września. Odniesiony przez producenta wynik jest również gorszy od zeszłorocznego o 27%.
 
Popularna seria 6M
W październiku chętnie wybierano serię 6M z oferty marki John Deere. Najpopularniejszym modelem okazał się John Deere 6120M. Zarejestrowano 29 maszyn o tym oznaczeniu. Drugim pod względem liczby rejestracji ciągnikiem był John Deere 6155M, który znalazł 25 właścicieli. Trzecim najchętniej wybieranym modelem w październiku był New Holland TD 5.85. Sprzedaż tego traktora wyniosła 22 egzemplarze.
 
Wielkopolska z największą liczbą rejestracji
W październiku najwięcej nowych ciągników pojawiło się w Wielkopolsce. Rejestracja wyniosła tam 108 maszyn, co przekłada się na 48% wzrostu w stosunku do poprzedniego miesiąca. We wrześniu wspomniany region plasował się bowiem dopiero na szóstej pozycji. Niewiele mniej traktorów trafiło na Mazowsze. Na terenie województwa znalazło się 105 nowych ciągników, co oznacza 30% spadku w stosunku do września. Trzecią lokatę objęło województwo łódzkie, z liczbą 75 rejestracji. W październiku sprzedaż nowych traktorów wyniosła tam o 31% mniej niż w poprzednim miesiącu.
 
 
*Każdorazowo gdy w materiale jest mowa o sprzedaży przyczep rolniczych, należy ją rozumieć jako sprzedaż mierzoną liczbą rejestracji.
 
www.martin-jacob.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: październiku; nowych; maszyn; sprzedaż; martin; producenta; ; rejestracji; zarejestrowano; wyniosła; stosunku; liczbą; podium; września.; jacob:; zacięta; okresu; modelem; rejestracji.; d;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »