Magazyn rolniczy o zawodzie lekarza weterynarii

Zawód lekarza weterynarii to służba i powołanie. To poświęcenie w ratowaniu życia zwierząt a przede wszystkim dbanie o zdrowie ludzi.

Chętnych na studia weterynaryjne nie brakuje, mimo, że są to studia wymagające. Dla przyszłości zawodu lekarza weterynarii niezwykle istotny jest system kształcenia studentów. Na szczęście wydziały medycyny weterynaryjnej mają z jednej strony często kilkudziesięcioletnią historię w Polsce a ponadto są to nowoczesne uczelnie z wypracowanymi wysokimi standardami nauczania oraz nowoczesnym zapleczem naukowo-badawczym.

Dziś weterynaria to, obok klasycznych dziedzin weterynarii, takich jak zwalczanie chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych, położnictwo, czy chirurgia, także specjalistyczne gabinety i lecznice z zakresu na przykład neurologii, dermatologii, gastroenterologii, czy okulistyki.

Zachęcamy do obejrzenia odcinka Magazynu rolniczego z dnia 12 maja 2020 r.

Informacje rolnicze

 

 

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

2020 05 12 TVP1 program
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: lekarza; weterynarii; magazyn; zawodzie; rolniczy; chorób; studia; dziedzin; zakaźnych; ; zwalczanie; takich; weterynarii; ; naukowo-badawczym. dziś; klasycznych; weterynaria; położnictwo; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »