Lekarz weterynarii - zawód wielu możliwości

0001 620x500o
W najnowszym wydaniu specjalnego dodatku tygodnika "Polityka" -"Żyjmy lepiej - Nasze Zwierzęta" ukazał się artykuł dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego dr hab. Marty Mendel na temat fascynujących i często nieoczywistych aspektów pracy lekarza weterynarii. W tym samym numerze możemy przeczytać rozmowę z prof. dr hab. Piotrem Ostaszewskim z SGGW dotyczącą prawidłowej diety psa i kota.

Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW dr hab. Marta Mendel na łamach "Żyjmy lepiej - Nasze Zwierzęta" tłumaczy, że rolą lekarza weterynarii jest nie tylko opieka nad zwierzętami, ale również ochrona zdrowia nas wszystkich. Zawód ten oferuje wiele możliwości rozwoju oraz ciekawej pracy m.in. w placówkach naukowych, laboratoriach badawczych czy zakładach farmaceutycznych przy produkcji leków.

W artykule wspomniana jest również odpowiedzialna i niezwykle ważna praca specjalistów z Inspekcji Weterynaryjnej, dzięki którym możemy mieć pewność, że spożywane przez nas mięso czy nabiał są bezpieczne i spełniają restrykcyjne standardy jakości.

Z kolei w artykułach "Nie dla psa czekolada" i "Nie dla kota lody" ekspert w dziedzinie dietetyki i żywienia zwierząt prof. dr hab. Piotr Ostaszewski z WMW SGGW zdradza, co powinno znaleźć się w diecie psów i kotów, by były zdrowe i nie tyły. Z romowy dowiemy się m.in. dlaczego nasze pupile nie powinny jeść ludzkich przysmaków, kiedy stosować karmy lecznicze oraz po czym poznać, że zwierzęciu coś szkodzi.

Wszystkie materiały do przeczytania w majowym wydaniu serii "Żyjmy lepiej - Nasze Zwierzęta" tygodnika "Polityka".

 

 

 

 

 Źródło
 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 http://www.sggw.pl

125ml milk

0001 620x500o
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zwierzęta"; możliwości; weterynarii; lepiej; wydziału; mendel; wiejskiego; gospodarstwa; lekarza; "Żyjmy; weterynaryjnej; medycyny; lekarz; możemy; "nie; tygodnika; zawód; w 

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »