Lekaro w sadach i ogrodach

 

Fungicyd Lekaro 80 WG, czyli jeden z kluczowych preparatów w portfolio sadowniczym firmy INNVIGO, otrzymał istotne rozszerzenie rejestracji. Od teraz środek ten, znany ze skuteczności w zwalczaniu parcha jabłoni, może być stosowany również w uprawach małoobszarowych: gruszy i gruszy azjatyckiej, pigwy, a także w hodowli roślin ozdobnych – kwiatów ciętych.


Lekaro 80 WG to fungicyd, którego substancją czynną jest znany i sprawdzony w sadownictwie kaptan, przeznaczony do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie przed chorobami grzybowymi. Dotychczas preparat firmy INNVIGO, cieszący się dużą popularnością wśród sadowników ze względu na skuteczność i korzystną cenę, zarejestrowany był w jabłoni do zwalczania parcha jabłoni. Dzięki otrzymanemu właśnie rozszerzeniu rejestracji z tego rozwiązania będą mogli korzystać także właściciele niektórych upraw małoobszarowych – sadowniczych i kwiatowych. Podobnie jak w przypadku sadów jabłoniowych, dopuszczalna jest aplikacja do 10 zabiegów w sezonie wegetacyjnym, a jednorazowa maksymalna dawka wynosi 1,9 kg/ha.


W ramach upraw sadowniczych Lekaro 80 WG można stosować w gruszy i gruszy azjatyckiej do zwalczania parcha gruszy. Na plantacjach pigwy kaptan od INNVIGO przeznaczony jest do walki z parchem, brunatną zgnilizną drzew ziarnkowych, gorzką zgnilizną oraz plamistością liści.


Jeśli chodzi o ochronę roślin ozdobnych przeznaczonych na kwiaty cięte, w tym róż, Lekaro 80 WG znajduje szerokie zastosowanie jako oprysk – zarówno w przypadku uprawy w polu, jak i w tunelach oraz szklarniach. Środek jest przydatny do eliminacji chorób grzybowych, takich jak: szara pleśń, septorioza, sucha zgnilizna bulw i łodyg mieczyka, opadzina liści azalii, powłocznik azaliowy, czarna zgnilizna korzeni cyklamenu, zaraza lilaka, antraknoza wyżlinu, rak pędów róż, zamieranie pędów róż, penicylioza, zgnilizna twardzikowa.


Ponadto Lekaro 80 WG może być używany do ochrony roślin ozdobnych cebulowych przed fuzariozą – wówczas jednokrotny zabieg polega na moczeniu cebul przed sadzeniem w cieczy użytkowej o stężeniu 0,3-0,6% (300-600 g/100 l wody).


Fungicyd Lekaro 80 WG, do tej pory oferowany przez INNVIGO w opakowaniach 9- i 25-kilogramowych, od tego sezonu dostępny jest także w mniejszym wariancie o wadze 1 kg, wygodnym w przypadku upraw małoobszarowych.

 

 

innvigo.com

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: lekaro; ; gruszy; parcha; zgnilizna; ozdobnych; roślin; także; róż; ; przypadku; sadowniczych; pędów; przeznaczony; zwalczania; zgnilizną; ogrodach; innvigo; sadach; innvigo; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »