Kredyty „klęskowe” – finansowe wsparcie dla poszkodowanych w wyniku wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Poszkodowani przez suszę rolnicy mogą ubiegać się w bankach o obrotowe kredyty klęskowe, przeznaczone na nakłady poniesione po dniu wystąpienia szkody. Kredyty są udzielane na okres 24 miesięcy, do wysokości oszacowanych przez komisję strat poniesionych w uprawach rolnych, inwentarzu i rzeczowych środkach do produkcji rolnej.

Wspieranie przedsięwzięć związanych ze wznowieniem produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, realizowane jest przez ARiMR za pośrednictwem banków na podstawie zawartych z nimi umów. Umowy o współpracy z ARiMR podpisało osiem banków. Są to:

 


1. Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.*
2. Bank Pekao S.A.
3. Raiffeisen Bank Polska S.A.
4. BNP Paribas Bank Polska S.A.*
5. SGB-Bank S.A. oraz zrzeszone w nim banki spółdzielcze
6 Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone w nim banki spółdzielcze
7 Krakowski Bank Spółdzielczy

 

* z dniem 30 kwietnia 2015r. nastąpiło połączenie Banku BGŻ S.A. z BNP Paribas Bankiem Polska S.A. Od tego dnia Bank działa pod nazwą Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Załączniki:
Download this file (broszura_na_2015_kredyty_kleskowe.pdf)Broszura

 

Źródło
Podlaska Izba Rolnicza
http://pirol.pl

125ml milk

pdf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: kredyty; paribas; wystąpienia; produkcji; polska; atmosferycznych; rolnych; zjawisk; zrzeszone; niekorzystnych; wsparcie; finansowe; wyniku; poszkodowanych; podpisał;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »