Krajowe Dni Ziemniaka

− Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi od dwóch lat prowadzi „Program dla polskiego ziemniaka”, którego efektem jest już miedzy innymi przygotowanie szybkiego testu na wykrywanie bakteriozy pierścieniowej ziemniaka. Jest to ważne w procesie dostępu naszych ziemniaków do rynku europejskiego – mówił w sobotę wiceminister Jan Białkowski.
XXVII Krajowe Dni Ziemniaka Potato Poland 2020 - demonstracja pracy maszyn

 

Minister Jan Krzysztof Ardanowski oraz podsekretarz stanu Jan Białkowski uczestniczyli w miniony weekend w Krajowych Dniach Ziemniaka POTATO POLAND.

– Polska będzie znów ziemniaczaną potęgą – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski i dodał, że ziemniak to wspaniała i ważna w historii świata roślina, która przeżywa obecnie swój renesans.

– Mamy wszystko co jest niezbędne do rozwoju tej branży. Mamy odpowiednie gleby i warunki klimatyczne. Mamy dobrą współpracę producentów ziemniaka z nauką i administracją. Mam nadzieję, że dobra współpraca będzie przynosiła coraz lepsze efekty i branża ta będzie się coraz lepiej rozwijała – zaznaczył wiceminister Białkowski.

Głównym organizatorem wydarzenia była  Polska Federacja Ziemniaka, a współorganizatorami: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - PIB w Boninie.

Do uczestników Krajowych Dni Ziemniaka list skierował prezydent RP Andrzej Duda, zaznaczył w nim, że produkcja ziemniaków, ze względu na miejsce, jakie zajmują one w strukturze spożycia żywności w Polsce, jest istotną gałęzią rolnictwa i ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego Polaków. Dodał, że Krajowe Dni Ziemniaka są okazją, by podkreślić ważną rolę, jaką w zapewnieniu tego bezpieczeństwa odgrywają polscy rolnicy.

Prezydent zapewnił o swojej przychylności i wsparciu dla wszelkich działań służących polskiemu rolnictwu. Przypomniał także, że polska żywność jest wysoko ceniona w kraju i za granicą, co jest przede wszystkim zasługą polskich producentów, ale także tych, którzy opracowują nowe metody uprawy i wspierają wdrażanie w rolnictwie nowych technologii.

Krajowe Dni Ziemniaka POTATO POLAND to jedna z najważniejszych specjalistycznych imprez rolno-żywnościowych w kraju i Europie.

W tym roku odbyły się w dniach 21-23 sierpnia, w gospodarstwie rolnym Państwa Kozłowskich w Lubkowie w województwie dolnośląskim. Była to pierwsza wirtualna edycja tych targów.

Wydarzenie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczenia całej branży rolniczej i okołorolniczej. Producentów rolnych, producentów maszyn i środków ochrony roślin, a także nauki.

Zdjęcia (6)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. Minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas XXVII Krajowych Dni Ziemniaka Potato Poland 2020 Pokaż zdjęcie 2 z galerii. Minister Jan Krzysztof Ardanowski zwiedza stoiska podczas XXVII Krajowych Dni Ziemniaka Potato Poland 2020 Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Wiceminister Jan Białkowski przemawia podczas XXVII Krajowych Dni Ziemniaka Potato Poland 2020 Pokaż zdjęcie 4 z galerii. Uroczysta Gala - XXVII Krajowe Dni Ziemniaka Potato Poland 2020Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ziemniaka; rolnictwa; rozwoju; galerii.; zdjęcie; pokaż; krajowe; ministerstwo; ; producentów; będzie; polska; krajowych; krzysztof; ardanowski; zaznaczył; dniach; potato; także; be;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »