Kopenhagen Fur. Uznanie dla polskich produktów futrzarskich

 
Ambasador Henryka Mościcka-Dendys odwiedziła kopenhaską giełdę Kopenhagen Fur, która jest globalnym liderem w obrocie skórami z przeznaczeniem na futra i wyroby futrzarskie. Polskie produkty cieszą się tam coraz większym uznaniem.


 Polska jest po Danii drugim w Europie producentem skór zwierząt futerkowych. Hodowla tego typu ma ponad stuletnią tradycję w Polsce. Nasz kraj odgrywa również ważną rolę w produkcji globalnej. Udział skór z Polski w handlu światowym wynosi aż 18 proc., razem z duńską to ponad 40 procent ogólnego obrotu. Są one przedmiotem obrotu na giełdach w Kopenhadze, Helsinkach i Toronto.


 Cieszę się, że produkt opatrzony etykietą "Made in Poland" znajduje uznanie na europejskich i światowych rynkach. Polska jest drugim po Danii producentem skór zwierząt futerkowych w Europie. Produkujemy najlepszej jakości skóry na świecie, a Polscy hodowcy dbają o dobrostan zwierząt poprzez odpowiednie warunki hodowli, odpowiednią selekcję i odpowiednią karmę dla zwierząt – podkreśliła ambasador Mościcka-Dendys podczas spotkania z Jesperem Uggerhøjem, prezesem Kopenhagen Fur oraz Sanderem Jacobsenem, dyrektorem ds. komunikacji ww. firmy.


Duńscy partnerzy zaznaczyli, że blisko współpracują z polskimi hodowcami, wspierają ich wiedzą i fachowym doradztwem. Polskie hodowle stosują najwyższe światowe standardy. Ponadto polscy wytwórcy biorą aktywny udział w realizacji programu certyfikacji WelFur, w ramach którego odbywać się będzie kontrola warunków hodowli norek i lisów w całym cyklu produkcyjnym, od farmy do sprzedaży na aukcji. Proces certyfikacji służy poprawie warunków hodowli oraz pomaga wyjść naprzeciw oczekiwaniom opinii społecznej i organizacji proekologicznych, walczących o dobrostan zwierząt. Plan wdrożenia WelFur zakłada, że od grudnia 2019 r. skóry norek i lisów, które nie będą posiadały certyfikacji WelFur, nie będą mogły być sprzedawane na giełdach Kopenhagen Fur, Saga Fur (Finlandia) i NAFA (Kanada).
 Organizowane pięciokrotnie w ciągu roku aukcje Kopenhagen Fur obejmują około 60 proc. handlu skórami na świecie. Na każdej z nich sprzedaje się m.in. skóry norek, lisów, szynszyli soboli o łącznej wartości przekraczającej 260 mln EUR podczas jednej aukcji.
 
Kopenhagen Fur TU

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: kopenhagen; zwierząt; certyfikacji; skóry; skór; uznanie; polscy; polskie; polskich; handlu; produktów; producentem; welfur; ; drugim; odpowiednią; futrzarskich; skórami; będą;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »