Kontynuacja programów rolnośrodowiskowych w nowym PROW 2014-2020. Ochrona bioróżnorodności roślinnej i zwierzęcej - seminarium

Zapraszamy na seminarium pt.: "Kontynuacja programów rolnośrodowiskowych w nowym PROW 2014-2020. Ochrona bioróżnorodności roślinnej i zwierzęcej”, które odbędzie się w dniu 10.12.2014 r. w CDR O/Poznaniu ul. Winogrady 63. Na seminarium uczestnik zapozna się z projektem programu rolnośrodowiskowo-klimatycznego w powiązaniu z elementami zazielenienia. Podejmiemy dyskusje na temat: Kontynuacja czy nowy program rolnośrodowiskowo-klimatyczny.

Przybliżone zostanie zagadnienie konwencji o różnorodności biologicznej i protokołu z Nagoi pod kątem co to jest i w jakim celu został stworzony.
Omówione będą elementy ochrony zasobów genetycznych wśród roślin uprawnych i zwierząt gospodarskich, które podlegają finansowaniu ze Wspólnej Polityki Rolnej w pakiecie: Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych roślin i zwierząt. Poruszone zostaną zagadnienia uprawy, doboru gatunków roślin i ich odmian, zakres badań laboratoryjnych.

Zagadnienie ochrony zasobów genetycznych dla zwierząt gospodarskich rozwinie treści dokumentacji hodowlanej dla poszczególnych gatunków zwierząt: bydła, koni, owiec, świń i kóz. Jakie istnieją możliwości zgłoszenia sztuk do programu ochrony zasobów genetycznych.

Program obejmuje 5 godzin zajęć i zrealizowany zostanie z udziałem specjalistów związanych z programami ochrony zasobów genetycznych oraz specjalistów z zakresu finansowania Wspólnej Polityki Rolnej.

Nabyte podczas seminarium informacje umożliwią pełne zrozumienie wszelkich aspektów związanych z procedurą wnioskowania o finansowanie działań dla programu rolnośrodowiskowo- klimatycznego, w tym dla ochrony zasobów genetycznych.

Rozpoczęcie zajęć 10.12.2014 r. o godz. 10:00.

Koszty udziału w szkoleniu:
Doradcy WODR:
• Koszty posiłków i noclegu wg karty zgłoszenia: obiad 25 zł, serwis kawowy 7 zł/szkolenie, nocleg 60 zł.
Koszty dydaktyczne ponosi CDR.
Pozostali uczestnicy:
• Koszty dydaktyczne 100zł
• Koszt posiłków i noclegu wg karty zgłoszenia: obiad 25 zł, serwis kawowy 7 zł/szkolenie, nocleg 60 zł

Zgłoszenie udziału w szkoleniu prosimy przesłać do Oddziału CDR w Poznaniu na załączonej karcie zgłoszenia w terminie do 4.12.2014 r. (czwartek) faksem pod numer: 61 820 19 71, lub poznan@cdr.gov.pl

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenie ukończenia seminarium.

Osoba do kontaktu:
Iwona Świechowska tel. 618232081 w.156, i.swiechowska@cdr.gov.pl

Do pobrania

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zasobów; ochrony; seminarium; genetycznych; roślin; rolnośrodowiskowych; kontynuacja; 2014-2020.; programu; ochrona; roślinnej; programów; zgłoszenia:; związanych; noclegu;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »