shiuz__750 x 100 px_1

Konkurs Wójt Roku 2018 rozstrzygnięty

W sobotę, 6 kwietnia br., w siedzibie Telewizji Polskiej S.A odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Wójt Roku 2018. Najlepszym wójtem w tegorocznej edycji konkursu został Ryszard Jędruch z gminy Tryńcza na Podkarpaciu.

Samorządowiec zwycięstwo w konkursie zadedykował swojej żonie, rodzicom (jest jednym z trzynaściorga rodzeństwa), a także wszystkim mieszkańcom Tryńczy. Odbierając statuetkę nie krył zaskoczenia. Dziękował wszystkim, którzy oddali na niego głosy. Mówił, że to wyróżnienie odbiera jako zwieńczenie jego 17-letniej pracy na rzecz gminy, od sołtysa, przez radnego - po wójta.

Konkurs Wójt Roku objęty był Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, którego reprezentował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera. W roli gościa honorowego wystąpił również Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Dyrektor Generalny Grzegorz Pięta.

Redakcja Audycji Rolnych TVP1 już po raz 18 zorganizowała konkurs na Wójta Roku. Jego celem jest wybór wójta, który w minionym roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Kandydatury wójtów zgłaszali mieszkańcy, instytucje i organizacje. Jak co roku z całego kraju napłynęło wiele zgłoszeń. Spośród nich kapituła konkursu, w skład której wchodził m.in. Dyrektor Generalny KOWR, wyłoniła 10 najlepszych wójtów. Ryszard Jędruch zwyciężył dzięki głosom telewidzów

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

img 2163 miniatura
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; konkurs; ryszard; generalny; dyrektor; wsparcia; ośrodek; rolnictwa; rozstrzygnięty; prezydenta; swojej; jędruch; reprezentował; polskiej; konkursu; wójt; rolnych; osi;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »