Koniec zbiorów i wysiewów

 

rzepak10Zakończono zbiory rzepaków ozimego i jarego.

Średni plon rzepaku ozimego na Dolnym Śląsku wyniósł 28 dt/ha, a jarego 22 dt/ha. Prawie na ukończeniu jest siew rzepaku ozimego do zbioru w 2013 r., zasiano już 99% planowanej powierzchni. Większość plantacji zasianych w terminie agrotechnicznym znajduje się w fazie 2-5 liści. Na terenie powiatu ząbkowickiego z uwagi na bezdeszczową pogodę rzepak wysiano w końcowym okresie terminu siewu. Brak opadów utrudniał przygotowanie gleby do siewu. W rzepakach nawet chronionych licznie występują samosiewny zbóż. Na części plantacji pojawiły się pchełki i ślimaki. Ślimaki powodują uszkodzenia w okresie wschodów i rozwoju pierwszych liści. Przy dużym nasileniu ich występowania siewki są zjadane w całości.

Źródło:  Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu
Fot. Ludmila Smite - Fotolia.com

 


Źródło
"Wieści Rolnicze"
http://www.wiescirolnicze.pl

125ml milk

rzepak10
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ozimego; rzepaku; koniec; plantacji; okresie; zbiorów; pojawiły; Ślimaki; powodują; uszkodzenia; chronionych; rzepakach; występują;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »