Koniec kwotowania produkcji mleka

- Dziś mamy pierwszy dzień, w którym europejskie rolnictwo produkuje mleko bez reżimu kwotowego – podkreślił minister rolnictwa Marek Sawicki podczas konferencji prasowej poświęconej sytuacji po zniesieniu kwot mlecznych.

Fot. Konferencja prasowa na temat końca kwotowania produkcji mleka

Fot. Konferencja prasowa na temat końca kwotowania produkcji mleka

- Do tej sytuacji rolnictwo przygotowywało się od lat. Nie mniej jednak zdecydowanie muszą przyspieszyć procesy koncentracyjne – stwierdził minister zwracając uwagę na skalę produkcji największych producentów światowych, z którymi musimy konkurować na globalnym rynku.

Przedstawiając dane dotyczące produkcji, spożycia oraz koncentracji w największych firmach minister Sawicki zwrócił uwagę na przygotowywane rozwiązania prawne, które powinny wzmocnić pozycje producentów mleka w całym łańcuchu żywnościowym.

Szef resortu rolnictwa podkreślił również konieczność zakończenie wojen polsko-polskich na rzecz wypracowania wspólnej oferty podażowej sektora w stosunku do handlu wielkopowierzchniowego, jak i w eksporcie.

Obecni na konferencji producenci mleka i przetwórcy zwracali uwagę, że koncentracja produkcji następuje, ale przyznali, że w obecnej chwili musi ona przyspieszyć, aby możliwy był dalszy rozwój sektora mleczarskiego.

- Jestem przekonany, że możemy, najdalej za dwa lata, osiągnąć 3 pozycję w produkcji mleka w Unii Europejskiej – podkreślił minister Sawicki.

Do pobrania:

Galeria zdjęć:

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Koniec kwotowania produkcji mleka 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: produkcji; ; minister; ; podkreślił; rolnictwa; konferencji; kwotowania; uwagę; koniec; rolnictwo; sektora; największych; producentów; sytuacji; zwracali;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »