Konferencja „Droga do naprawy - umożliwienie małym firmom prowadzenia handlu międzynarodowego. Działania polityczne dla gospodarki po pandemii.”

Konferencja „Droga do naprawy - umożliwienie małym firmom prowadzenia handlu międzynarodowego. Działania polityczne dla gospodarki po pandemii ”, organizowana przez Komisję Europejską, odbędzie się 13 października 2020 roku, w formie wirtualnej.
Flaga Unii Europejskiej

 

W wydarzeniu udział weźmie Valdis Dombrovkis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, pełniący obowiązki Komisarza ds. Handlu, a także Denis Redonnet, Chief Trade Enforcement Officer (CTEO), który omówi priorytety swojej misji oraz plan pracy na nadchodzące miesiące. Powołanie, w lipcu br., CTEO było ważnym krokiem w kierunku wzmocnienia unijnego programu wdrażania i implementacji prawa w UE w zakresie m.in. umów międzynarodowych UE a kraje trzecie oraz znoszenia barier w handlu na rynkach pozaunijnych.

Podczas konferencji zaprezentowana zostanie platforma Access2Markets, która będzie nowym publicznym portalem informacyjnym o dostępie do rynków krajów pozaunijnych (obecnie: unijna platforma MADB) oraz o zasadach importu do Unii Europejskiej (obecnie: EU Trade Helpdesk).

Access2Markets będzie narzędziem sprzyjającym umiędzynarodowieniu polskich podmiotów za granicą oraz zapewni wsparcie dla eksportu i importu.
Dodatkowe atuty tej bazy to między innymi:

  • uporządkowane informacje na temat warunków eksportu do krajów poza UE oraz importu do UE,
  • dostęp do wszystkich umów o wolnym handlu UE z krajami trzecimi. Szczegółowo opisane zostaną reguły pochodzenia ujęte w tych umowach, w tym czy dany produkt może otrzymać preferencyjne pochodzenie,
  • wykaz barier w handlu w krajach pozaunijnych,
  • procedury i formalności importowe w dostępie do krajów poza UE i do UE,
  • asystent handlowy, który krok po kroku będzie informować o procedurach w dostępie do krajów trzecich dla podmiotów dopiero rozpoczynających eksport lub import,
  • dodatkowe zakładki dotyczące inwestycji i usług,
  • tłumaczenie informacji z bazy na języki krajów UE, w tym na język polski,
  • możliwość użycia aplikacji Access2Markets na telefonie komórkowym.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu wszystkich zainteresowanych, w szczególności przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, które aktualnie działają lub planują rozpocząć działalność na rynkach zagranicznych. 
Formularz rejestracyjny na spotkanie dostępny jest na stronie EUSurvey do 6 października 2020 roku. Spotkanie odbędzie się przez platformę WebEx, w języku angielskim. Udział w konferencji jest bezpłatny. 

Źródło
Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych
https://www.gov.pl/web/ijhars

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: handlu; krajów; konferencja; dostępie; gospodarki; polityczne; działania; międzynarodowego.; będzie; prowadzenia; firmom; małym; umożliwienie; naprawy; importu; (obecnie:; który; b;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »