Komunikat PIORIN

minkom W dniu 26 stycznia 2014 roku Z-ca Głównego Inspektora Pan Dariusz Wiraszka uczestniczył w spotkaniu Związku Sadowników Polskich, które odbyło się w miejscowości Goszczyn. Tematem spotkania były zagadnienia związane z eksportem produktów roślinnych na teren Federacji Rosyjskiej. Uczestnikom przypomniano zasady odpraw fitosanitarnych produktów kierowanych na rynek FR. Omówiono między innym regulacje prawne w obszarze eksportu, wymagania dla przesyłek i miejsc produkcji, główne zasady kontroli jak również wymagania w zakresie pozostałości środków ochrony roślin, azotanów i azotynów w eksporcie owoców i warzyw. Zagadnienia te zostały przedstawione w kontekście pojawiających się doniesień o nieprawidłowościach dot. polskich towarów kierowanych na rynek Federacji Rosyjskiej. Dyskusję wzbudziły punkty dotyczące technicznych aspektów przeprowadzania kontroli odpraw fitosanitarnych przez pracowników PIORiN. W dyskusji wyjaśniono, które czynności wynikają wprost z importowych przepisów fitosanitarnych Unii Celnej lub FR jak również z innych regulacji np. z Memorandum UE – FR lub FR – PL.

opublikował: Jerzy Ochnio
2014-01-29 11:42
 
 

 

Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

 

 

 

125ml milk

minkom
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: fitosanitarnych; kontroli; które; również; rosyjskiej.; produktów; wymagania; zagadnienia; komunikat; federacji; ; kierowanych; piorin; zasady; ochrony; techniczny;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »