Komatsu podbija rynek rolniczy

 

Autorem artykułu jest aveex


Komatsu z trzema maszynami wkracza na rynek rolniczy. Japońska firma chce wspierać biznes, m.in. rolników, sadowników, hodowców trzody i bydła. Obserwując rozwój rolnictwa, można zauważyć, że rolnicy coraz chętniej otwierają się na nowe trendy.
Komatsu otwiera się na rynek rolniczy

Swoją cegiełkę w rolnictwo, od niedawna, dokłada również Komatsu Poland. Dotychczas maszyny tej firmy wykorzystywano w budownictwie. Teraz Komatsu idzie o krok dalej i otwiera się na polskie rolnictwo. Do takiej działalności przekonały firmę sukcesy w innych krajach Europy, m.in. w Hiszpanii. O tym, że jest zapotrzebowanie na takie maszyny w Polsce, dowiedzieliśmy się od Centrum Badań i Analiz Rynku oraz klientów budowlanych, których znajomi z branży rolniczej poszukiwali sprzętu do swojego biznesu. Mieliśmy również bezpośrednie pytania od rolników, w sprawie dotacji od Agencji Restr ukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mówi Rafał Koszałka z Komatsu. - Pierwsze zamówienia pozwalają ocenić, że był to dobry krok, dedykując ofertę typową dla branży Agro dodaje z dumą Krzysztof Sadowski z Komatsu.

Komatsu zamierza ze swoimi produktami dotrzeć zarówno do dużych, małych przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych. Wśród nich są m.in. rolnicy, sadownicy, hodowcy bydła i trzody. - Dla każdej z tych grup mamy przygotowane konkretne rozwiązania pod względem technicznym, jak i finansowym mówi Sadowski.

Komatsu nie tylko chce pisać o sprzęcie w katalogach oraz na stronie internetowej. Zamierza także uczestniczyć, m.in. w wizytach terenowych, targach rolniczych i prezentacjach w gminnych ośrodkach doradztwa zawodowego. Chcemy wejść we współpracę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje Rafał Koszałka.

Kopar ko-ładowarka, ładowarkaekonomiczne podejście

Japoń ska firma zachęca rolników trzema rodzinami maszyn, są to: koparko-ładowarki, mini-koparki i ładowarki kołowe z dużą łyżką na rolniczych oponach. Koparko-ładowarka może być wykorzystywana do uniwersalnych prac w terenie i jako urządzenie transportowe płodów rolnych czy też załadunku paszy do silosów. Hodowcy bydła i trzody mogą wspomóc swój biznes mini-ładowarkami i ładowarkami. Przydadzą się one do wywozu obornika opowiada Koszałka.Wszystkie maszyny mają jeden cel zwiększyć wydajność pracy. Przykładowo, ciągnikach rolniczych' class='linkhrefpg'>ciągnik rolniczy wyposażony w łyżkę ładowarkową nie będzie tak sprawnie pracował jak profesjonalna ładowarka. Dodatkowym atutem takiej maszyny jest mniejsze zużycie paliwa w stosunku do ciągnika rolniczego z podobnym osprzętem. Dzieje się tak ponieważ maszyna Komatsu ma odpowiednio obliczoną moc do jej charakterystyki pracy. Kolejną ważną cechą maszyn Komatsu jest ich uniwersalność. Co należy przez to rozumieć? Maszyny tej firmy można zmodyfikować, w każdej chwili, do potrzeb klienta, np. sprzęt ładujący można przekwalifikować w sprzątający. Warto dodać, że takie zmiany można zrobić samodzielnie, bez ingerencji serwisu. - Szybkozłącze hydrauliczne umożliwia wymianę osprzętu z bogatej palety urządzeń bez konieczności użycia narzędzi czy przysłowiowego młotka. Wybór charakteru pracy możliwy jest również poprzez wybór właściwego trybu pracy maszyny. Hydraulika pracuje wówczas np. jako dźwig co charakteryzuje się np. inną dynamiką pracy całej maszyny, celem zapewnienia precyzyjnych ruchów podczas pracy - Krzysztof Sadowski.

Komatsu wraz z maszynami rolniczymi oferuje różne metody zakupu, np. formę leasingu operacyjnego, finansowego, czy też bardzo popularnej u rolników pożyczki z sezonowością jej spłaty.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

153ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »