Kolejne spotkanie z Radą Krajową NSZZ Solidarność RI

 

Min. J.K. Ardanowski podczas spotkania ze związkowcami
  • Stały dialog z reprezentantami rolników
  • O polskich priorytetach na arenie UE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski systematycznie spotyka się z reprezentantami rolników. Dziś rozmawiał z Radą Krajową Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność Rolników Indywidualnych.

– Jak wszyscy wiedzą, spotykam się z każdą organizacją rolniczą, która ma pomysły na poprawienie sytuacji polskiego rolnictwa – podkreślił minister.

– Szczególnej wiedzy w zakresie nowej polityki rolnej Unii Europejskiej i wykorzystania wszystkich nowych możliwości, które będą w latach 2021-2027, a także minimalizowania niektórych zapędów biurokracji brukselskiej, oczekuję od tych organizacji, które reprezentują polskich rolników w COPA-COGECA – zwrócił uwagę minister Ardanowski.

Minister poinformował nie tylko o wprowadzonych przez rząd działaniach dotyczących wsparcia rolnictwa w zakresie paliwa rolniczego, nawodniania, wapnowania, czy też przyśpieszenia nawożenia azotowego ze względu na warunki klimatyczne. Omówił również regulacje prawne wpływające na poprawę rolniczych dochodów: w zakresie rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży bezpośredniej, ubojni rolniczych i przetwórstwa w gospodarstwach. Zwrócił również uwagę, że  coraz bardziej skuteczna jest walka z ASF. Przypomniał o nowych naborach w ARiMR, w tym o kolejnym na wsparcie bioasekuracji. Podkreślił ponadto znaczenie rozpoczęcia działalności giełdy rolnej w Warszawie. Przedstawił również ocenę warszawskiego spotkania ministrów rolnictwa.

– Konieczne jest budowanie porozumień z naszymi partnerami międzynarodowymi. Przyjęcie Wspólnej Deklaracji Warszawskiej w obronie dużego budżetu rolnego UE i wyrównania wsparcia rolników w całej Unii to historyczne wydarzenie. Oczekuję, że moi koledzy, rolnicy z polskich organizacji rolniczych, będą aktywni, odważni i przekonywujący nie tylko u siebie lokalnie, ale także na forum międzynarodowym – zaapelował minister do związkowców.

Członkowie władz rolniczej Solidarności zadeklarowali, na co bardzo liczy minister, że przedstawią nie tylko ogólną ocenę polityki rolnej Unii Europejskiej, ale także zaproponują rozwiązania, które będą korzystne dla Polski.

Zdjęcia (8)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. Min. J. K. Ardanowski przemawiający do uczestników spotkania Pokaż zdjęcie 2 z galerii. Spotkanie przedstawicieli NSZZ RI Solidarność Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Spotkanie przedstawicieli NSZZ RI Solidarność z min. J. K. Ardanowskim Pokaż zdjęcie 4 z galerii. Min. J. K. Ardanowski przemawiający podczas spotkania

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zdjęcie; galerii.; pokaż; rolnictwa; rolnej; które; krajową; solidarność; także; ; również; polskich; będą; rolników; zakresie; polityki; kolejne; minister; podkre;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »