Kolejne produkty otrzymały znak PDŻ

- Żywność to atut Polski – powiedział minister Krzysztof Jurgiel otwierając wieczorną Galę Programu Poznaj Dobrą Żywność i podkreślił, że bezpieczeństwo żywnościowe Polaków jest naszym priorytetem.

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas otwarcia Gali PDŻ

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas otwarcia Gali PDŻ

- Chodzi tutaj zarówno o bezpieczeństwo w znaczeniu ilościowym, jak i o bezpieczeństwo w znaczeniu jakościowym. Nasze produkty są cenione właśnie za jakość i swoje walory smakowe. Dlatego też organizujemy Galę Programu Poznaj Dobrą Żywność w tym samym czasie co Polagra Food – podkreślił minister Jurgiel.

Gala odbyła się wczoraj w Poznaniu, jako impreza towarzysząca tym targom.

Program Poznaj Dobrą Żywność jest to Program, który służy informowaniu konsumentów o produktach żywnościowych wysokiej jakości. Podczas tegorocznej Gali znaki PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność wręczono przedstawicielom 57. firm dla 155 produktów.

- Ta uroczysta oprawa jest wyrazem uznania dla wszystkich pracowników tych firm, a także dostawców surowców do ich wytwarzania. Wyróżnione dziś produkty mogą być wizytówką naszego kraju na zagranicznych rynkach. To dzięki takim wyrobom rozwija się nasz przemysł rolno-spożywczy i  nasze rolnictwo – podkreślił minister Jurgiel i dodał, że efektem tego rozwoju jest stale rosnący eksport polskich produktów rolno-spożywczych, którego wartość osiąga już poziom 25 mld euro.

Od początku funkcjonowania Programu, znakiem PDŻ - Poznaj Dobrą Żywność wyróżniono ponad 1500 produktów wytwarzanych przez blisko 200 producentów. Dziś produkty te są już dobrze widoczne na półkach sklepowych i rozpoznawalne przez konsumentów. Zwiększa się też zainteresowanie uzyskaniem znaków samych producentów.

Program jest dobrowolny. Producenci sami zgłaszają swoje wyroby do oceny przez wybitnych specjalistów. Program motywuje producentów i przetwórców żywności, działających na polskim rynku, do podnoszenia jakości swoich wyrobów. Wyróżnienie produktów znakiem  PDŻ gwarantuje, że spełniają one najwyższe wymagania zarówno jakościowe, jak i dotyczące bezpieczeństwa żywności.

Odnośnik otwierany w nowym oknie Lista firm odbierających znaki Poznaj Dobrą Żywność w dniu 25 września 2017 r. (.pdf 253,27 kB)

     

    

Galeria zdjęć:

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Kolejne produkty otrzymaly znak PDZ 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: Żywność; poznaj; dobrą; produkty; ; minister; jurgiel; bezpieczeństwo; produktów; ; podkreślił; kolejne; znaczeniu; znakiem; podczas; zarówno; krzysztof; rozwoju; p;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »