KSG Agro oczekuje wysokich plonów w 2013 roku

 

KSGAGROKSG Agro S.A., wiodący ukraiński koncern rolno-spożywczy notowany na GPW w Warszawie, uzyskał wyniki z inspekcji upraw wykonanej przez międzynarodową firmę Cotecna. Kontroli dokonano na obszarze 87% upraw ozimych należących do KSG Agro S.A.
W tym roku, powierzchnia zasiewów ozimych KSG Agro wyniosła ponad 45 tysięcy hektarów,
w tym 23,8 tys. ha zostało obsianych pszenicą, 15,4 tys. ha rzepakiem oraz 6,3 tys. ha jęczmieniem. Według analizy wykonanej przez firmę Cotecna należy spodziewać się wysokiej wydajności upraw rolnych należących do KSG Agro. Średnie oczekiwane plony zbóż ozimych
w roku 2013 wyniosą: 4,2 tony z ha dla pszenicy ozimej, 2,6 tony z ha dla rzepaku ozimego oraz 3,6 tony z ha dla jęczmienia ozimego.
 
Obecnie posiadamy ponad 92 tys. hektarów ziemi dzięki czemu powierzchnia naszych upraw
w ciągu roku wzrosła o 40%. Jesteśmy zadowoleni z warunków pogodowych i szacunków uzyskanych z firmy Cotecna. Według analiz tegoroczne plony będą wyższe niż średnia w latach ubiegłych. Oprócz tego realizujemy zgodnie z harmonogramem nasze kluczowe projekty inwestycyjne. Kompleks hodowli trzody chlewnej powinien zacząć funkcjonować już w II kwartale bieżącego roku, a w połowie roku rozpoczniemy również produkcję pelletu w nowym zakładzie produkcyjnym.”
- powiedział Sergiej Kasianov, Przewodniczący Rady Dyrektorów
KSG Agro S.A.
 
 
Informacje o Grupie:
KSG Agro jest pionowo zintegrowanym holdingiem, działającym niemal we wszystkich segmentach rynku rolnego, włączając produkcję, przechowywanie, przetwórstwo i sprzedaż produktów rolnych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa w 2012 roku powiększyła bank posiadanej ziemi uprawnej do 92 tys. ha.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

KSGAGRO
TAGI: ozimych; firmę; należących; oczekuje; powierzchnia; według; wysokich; plonów; połowie; kwartale; również; bieżącego; pelletu; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »