KRIR występuje do Pezes RM w sprawie zagrożenia powodowanego przez wilki

wilkZarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek z VI Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 16 grudnia 2016 roku do Pani Premier Beaty Szydło o spowodowanie zmniejszenia populacji wilka w Polsce oraz określenie przez Ministra Środowiska takiej liczebności populacji, aby nie zagrażały one prowadzeniu gospodarstw rolnych i samym rolnikom i mieszkańcom wsi.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych występował kilkakrotnie do Ministra Środowiska z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu szkód powodowanych przez wilki, zwłaszcza województwie podkarpackim i małopolskim. Jednak obecnie wilki rozprzestrzeniły się praktycznie w całym kraju zagrażając nie tylko zwierzętom gospodarskim i psom stróżującym ale również samym rolnikom i ich rodzinom.

W piśmie otrzymanym od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w odpowiedzi na nasze wystąpienie do Ministra Środowiska, stwierdzono, że interwencja ministra nie jest możliwa i wskazano sposoby postępowania w indywidualnych przypadkach.

Zdaniem samorządu rolniczego problem nadmiernej populacji wilków osiągnął takie rozmiary, że nie jest sprawą indywidualnych rolników ale stał się już problemem ogólnokrajowym.

W związku z powyższym Zarząd zwraca się do Pani Premier o podjęcie skutecznych działań aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom wsi i ich mieniu.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

wilk
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:
komentarz
@ KRIR występuje do Pezes RM w sprawie zagrożenia powodowanego przez wilki | Aktualności Rolnicze | NowoczesnaFarma.pl
Gość sm | 2016-12-24 14:44:02 | IP: 89.206.53.*
Popieram.Nareszcie możliwe byłoby legalne polowanie
komentarz
@ KRIR występuje do Pezes RM w sprawie zagrożenia powodowanego przez wilki | Aktualności Rolnicze | NowoczesnaFarma.pl
Leon | 2016-12-20 09:23:28 | IP: 82.145.222.*
Brawo! Nareszcie ktoś realnie podchodzi do problemu, bo wilki są już wszędzie! Nawet u nas na śląsku już od 2 lat coraz bardziej rozrabiają i jest ich coraz więcej!

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ministra; Środowiska; krajowej; rolniczych; premier; populacji; indywidualnych; sprawie; zagrożenia; występuje; rolnikom; mieszkańcom; wilków; postępowania;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »