KONFERENCJA KOBIET WIEJSKICH

W dniach 27-28.IX 2014 odbyła się  konferencja na temat „Rola kobiet w rozwoju obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego”. Konferencję otworzył Prezes WMIR Jan Heichel, po nim prowadzenie konferencji przejęła  Zofia Stankiewicz. Udział  wzięły delegatki z Lubuskiej Izby Rolniczej – Wanda Seul oraz Adela Czyżewicz. Krajową Radę Izb Rolniczych reprezentowała Katarzyna Szczepaniak – Dyrektor Biura.
Obecny był Marszałek woj Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Słoma, który podkreślił w swoim wystąpieniu,  że wzrasta udział kobiet w strukturach działań społecznych.Konferencja1 300x164
Kobiety coraz częściej realizują się jako sołtyski wsi, radne gminy, czy też powiatu. Uczestniczą aktywnie w rozwoju wsi -
programach rozwoju wsi, budowy placów zabaw, urządzaniem świetlic. Nie będzie rozwoju regionów jeżeli nie będzie rozwoju naszych wsi, a nasza młodzież nie przestanie emigrować z kraju.
Na przestrzeni czasu rola kobiet na wsi stale rośnie – wolno ale rośnie. Motto konferencji „uczę się i otwieram na ludzi i świat”, spotkania i szkolenia pomagają mi w tym.
Podsumowując wykłady prelegentów nasuwa się myśl: ” Siłą mężczyzn jest mądrość kobiet, a mądrością kobiet są błędy mężczyzn” Cyt Danuta Lebioda.Konferencja3 300x174
Konferencja dotyczyła wszystkich kobiet, które mieszkają i działają na wsi. Statystycznie co trzecia kobieta jest mieszkańcem wsi, a kobiety wiejskie są  rzadko wyróżniane. Chcemy aktywniej uczestniczyć w życiu Izb i w życiu naszych małych miejscowości.
Na konferencji odbyło się także podsumowanie konkursów, organizowanych wspólnie z Izbą Warmińsko-Mazurską:
„Skarby Europy zamknięte w szkle” i ” Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy „. Wręczono nagrody dla uczestników za rozwijanie i pielęgnowanie tradycji.
Ważnym tematem był wykład na temat możliwości dokształcania się na terenach wiejskich. Odbyła się także wystawa rękodzieła, ozdób i wypieków świątecznych.

W. Seul.

 


Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

Konferencja1 300x164
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: kobiet; rozwoju; konferencji; ; wiejskich; naszych; także; życiu; kobiet; ; będzie; europy; udział; odbyła; konferencja; ; prelegentów; t;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »