John Deere – nowe kombajny serii S

 

John Deere, światowa potęga w produkcji maszyn rolniczych, wprowadza na rynek nową serię kombajnów – S. Czym wyróżniają się te maszyny, co w nich nowego i lepszego, niż w poprzednich seriach?

Udogodnienia w kabinie

 

Kabina Premium jest nie tylko większa, lecz także bardziej ergonomiczna. W podłokietniku znajduje się dźwignia łącząca w sobie sterowanie przenośnikiem pochyłym, nagarniaczem, kontrolerami powrotu do cięcia, naciskiem zespołu żniwnego, wyłącznikiem awaryjnym i włącznikiem rozładunku. Sąsiaduje ona z cyfrowym wyświetlaczem. Widoczność poprawiają wąskie słupki i możliwość instalacji kamery.

 

System zarządzania maszynami JDLink

 

John Deere wprowadził własny system monitoringu maszyn – JDLink. Jest on oparty na sygnale satelitarnym i umożliwia zdalną kontrolę maszyny i jej operatora. Dzięki niemu można m. in. ustalić lokalizację maszyny, śledzić jej czas pracy i wydajność, zapewniać szybką pomoc techniczną, a nawet udaremnić kradzież.

 

Silnik i przeniesienie napędu

 

Kombajny zbożowe serii S są napędzane przez silniki Power-Tech PSX o pojemności 9-13,5 l i mocy nawet do 625 KM. Wszystkie spełniają normę emisji spalin Etap IIIB. Do wyboru są dwie różne skrzynie biegów: ProDrive i Push Button Shift Transmission. Pierwsza z nich ma dwa zakresy prędkości, druga – trzy.

 

Opony i gąsienice przyjazne dla gleby

 

Kombajny John Deere występują w wersjach z oponami i gąsienicami. Jedne i drugie dzięki dużej szerokości wywierają mniejszy nacisk na glebę i zmniejszają jej zagęszczanie. Kombajn może też pracować w terenie pochyłym (do 22% spadku) dzięki systemowi poziomującemu Slope Master.

 

Zespoły żniwne do różnych rodzajów upraw

 

John Deere oferuje kombajny przystosowane do zbiorów różnych rodzajów upraw, w tym rzepaku, słonecznika i kukurydzy.

 

Wydajniejszy omłot i czyszczenie

 

W nowym kombajnie wprowadzono aktywny system powrotu niewymłóconych kłosów, który zwiększa wydajność kombajnu i zmniejsza ilość niedomłotów. Zebrany materiał jest także młócony bardziej delikatnie, co poprawia jakość ziarna.

 

Duży zbiornik na ziarno

 

Pojemność zbiornika w nowych kombajnach wynosi 10600-14100 l. Rura wyładowcza osiąga wydajność do 135 l/s i jest w stanie opróżnić zbiornik w ciągu 105 sekund.

 

Zagospodarowanie resztek pożniwnych

 

Słoma i plewy mogą być rozrzucane lub układane w pokos razem lub osobno. Istnieje też możliwość skierowania słomy lub plew do rozdrabniacza, a następnie rozrzucenia.

-- O autorze

Agriaffaires.pl

 Artykuł pochodzi z
 http://pioropolis.pl

244ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: dzięki; kombajny; ; rodzajów; maszyny; ; wydajność; także; maszyn; zbiornik; różnych; system; możliwość; bardziej; systemowi; żniwne;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »